Nowości w planetarium Centrum Kopernika w Warszawie

Niebo Kopernika (logo)

Wielkie porządki w planetarium zakończone! Od 18 września Centrum zaprasza na seanse z nowego repertuaru:

Dlaczego ciasto rośnie jak na drożdżach?
Czekają na Was dwie filmowe premiery: „Dwa szkiełka” i „Życiodajny klimat” oraz jesienna odsłona pokazu „Niebo nad Warszawą”. Nasze propozycje pozwolą odkryć tajemnice Wszechświata, przyczyny największych katastrof klimatycznych na Ziemi oraz przyjrzeć się gwiazdom i konstelacjom widocznym na jesiennym niebie.

Niebo nad Warszawą
Spadające liście z drzew i niższe temperatury przypominają o zbliżającej się jesieni, a planetarium już przygotowało nową wersję pokazu „Niebo nad Warszawą”. Opowiemy o najjaśniejszych gwiazdach i konstelacjach widocznych o tej porze roku. Przybliżymy ich tajemniczo brzmiące nazwy, a także pokażemy Jowisza, który króluje na jesiennym niebie.

„Dwa szkiełka”
Wraz z dwojgiem małych bohaterów wybierzemy się na nocne obserwacje nieba przez teleskop. Poznamy zasadę działania teleskopu i krótką historię największych odkryć dokonanych przy użyciu tego urządzenia. Dowiemy się, dlaczego gwiazdy mrugają i dlaczego mają różne kolory.

„Życiodajny klimat”
Drugi film z naszych wrześniowych nowości pozwoli na znalezienie odpowiedzi na pytania: Co to jest klimat? Jak kształtował się na Ziemi od początku jej istnienia i jak może zmienić się w przyszłości? Co było powodem największych katastrof klimatycznych na naszej planecie? Dlaczego ziemski klimat sprzyja życiu, a klimat na Księżycu uniemożliwia życie, chociaż oba globy znajdują się w takiej samej odległości od Słońca?

Zapraszamy serdecznie!
Centrum Kopernika

Szczegółowe informacje: www.niebokopernika.pl
 

Źródło: Internet
comments powered by Disqus