Krosno: Odnowione lądowisko przy szpitalu

Lądowisko dla helikopterów przy szpitalu w Krośnia

Tabor wojewódzkiego szpitala w Krośnie wzbogacił się o dwie nowe karetki transportowe, które będą wozić pacjentów do lepiej wyspecjalizowanych placówek. Gotowe jest już także lądowisko dla helikopterów, które przeszło gruntowną modernizację.

(…)

Zakończyła się również przebudowa lądowiska dla helikopterów, znajdującego się przy szpitalu. Była niezbędna, bo prace przeprowadzone w 2008 roku okazały się niewystarczające do tego, aby lądowisko uzyskało wpis do Ewidencji Lądowisk Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

W marcu rozpoczęły się prace mające na celu dostosowanie lądowiska do obowiązujących przepisów: wybudowano drogę dojazdową do płyty zatoki postojowej dla pojazdów ratownictwa medycznego, wykonano odwodnienie, przebudowano instalacje elektryczne, urządzono zieleń. Roboty te, kosztujące blisko 300 tys. zł, zawierały się w projekcie dotyczącym modernizacji Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Teraz lądowisko czeka już tylko na wpis do ewidencji.

- Oddanie tych dwóch karetek i lądowiska powoduje, że infrastruktura szpitala się poprawi, czego celem jest bezpieczeństwo tego, który w procesie leczenia jest najważniejszy - pacjenta - mówił obecny w szpitalu Tadeusz Pióro, od maja 2013 członek zarządu województwa podkarpackiego.

Przyznał jednocześnie, że wielu szpitalom na Podkarpaciu, które mają Szpitalny Oddział Ratunkowy, nie uda się mieć do końca roku lądowiska - a takie są nowe wymogi: - Krosno jest w tym szczęśliwym położeniu, że za miesiąc, dwa na pewno będzie zgoda i będzie można lądowisko uruchomić. Natomiast większość ratownictwa szpitalnego lądowisk nie posiada, część jest dopiero w fazie końcowej projektowania, część w fazie budowy, więc na pewno duża część SOR-ów nie spełni tego wymagania.

Przebudowa lądowiska to tylko jeden z kilku realizowanych aktualnie przez szpital projektów inwestycyjnych. Największym jest rozpoczęta w 2011 roku budowa nowego bloku operacyjnego.

(…)
Powyżej opublikowaliśmy tylko fragmenty tekstu, dalszą częśc artykuły znajdziesz tutaj


Źródło: Krosno24.pl


Źródło: Internet
comments powered by Disqus