Koleżanki i Koledzy Piloci

Aeroklub Ziemi  Zamojskiej

Zbliża się dzień, w którym tuż przed wybuchem II Wojny Światowej nasi piloci na sprzęcie polskiej konstrukcji zdobyli mistrzostwo wygrywając Międzynarodowe Zawody w Berlinie. Jest to dzień uznany za Święto Lotnictwa, który w naszym Aeroklubie jest upamiętniany.

To święto przypada na dzień 29 sierpnia w sobotę gdzie również będą odbywały się międzynarodowe pokazy lotnicze w Radomiu. Wielu z nas na pewno zapragnie obejrzeć tak doniosłą imprezę udając się do Radomia. Propozycja moja oraz niektórych kolegów członków naszego Aeroklubu jest taka by to święto uczcić w naszym Aeroklubie w innym dniu by wszyscy mogli być obecni.

Propozycja padła byśmy się spotkali tu na lotnisku w Mokrem w dniu 4-tego września o godzinie 16:00. Poproszę Pana Krzysia Sieraka by nagotował dla nas dużo smacznej grochówki obowiązkowo z wkładką w wojskowej kuchni, która jak mi wiadomo służyła żołnierzom w czasie ostatniej wojny. Znajdzie się na pewno również beczkowe piwo z pianką.

Prosimy wszystkich by na tą uroczystość przybyli nie tylko sami ale biorąc ze sobą narzeczone, żony, dzieci a nawet rodziców i znajomych. Będzie okazja do opowieści niekończących się do późnych godzin nocnych. Propozycja piątku dnia 4-tego września podyktowana jest niedzielną giełdą gdzie o świcie niektórzy członkowie oraz kadra rozpoczynają pracę.
 


                                                                                                                 Z lotniczym pozdrowieniem
                                                                                                          Zarząd Aeroklubu Ziemi Zamojskiej

 

Źródło: Internet
comments powered by Disqus