Kobiety zdobyły pierwsze trzy miejsca w Balonowych Mistrzostwach Ameryki

Balony

2 października, w Albuquerque, w stanie Nowy Meksyk, rozpoczęły się Balonowe Mistrzostwa Ameryki. Przed rozpoczęciem imprezy, uczestniczący w niej zawodnicy złożyli hołd pilotom, którzy pod koniec września zaginęli nad Adriatykiem. 11 października wszystkie sześć zespołów wylądowało bezpiecznie i okazało się, że trzy z najlepszych drużyn były dowodzone przez kobiety.

Jeden z organizatorów wyścigu powiedział: "Chociaż nie mieliśmy czasu na rozeznanie, to prawie jestem pewny, że jest to pierwszy tego typu przypadek w dziejach wyścigów balonów na gaz." Barbara Fricke i Peter Cuneo przelecieli 2500 km, lądując na wschodnim brzegu rzeki Detroit w Windsor, w stanie Ontario. Według nieoficjalnych wyników Danielle Francoeur i Linda Ellis uplasowały się na drugim miejscu, z odległością 2264 km, a Cheri White i Mark Sullivan na trzecim, z wynikiem 1737 km. Jeden z zespołów z Troyem Bradleyem i Shane Robinson na pokładzie, po 500 km lotu wykonał zapobiegawcze lądowanie w Teksasie, po tym jak z ziemi ktoś strzelał do nich z karabinu.

Bradley powiedział, że lecieli na wysokości zaledwie 400 stóp nad polem kukurydzy w pobliżu Lubbock, gdy usłyszeli pierwszy strzał i dodał, że drugi członek załogi patrząc przez lornetkę zauważył podejrzaną ciężarówkę. "Rzeczywiście zobaczył karabin wymierzony w nas, a potem oddano kolejny strzał i widział błysk z jego lufy". Robinson zadzwonił na policję, która przyjechała i aresztowała mężczyzn z samochodu. Bradley wylądował balonem, aby sprawdzić szkody jakie wyrządziły strzały.

Mistrzostwa Ameryki w połączeniu z Fiestą Balonową w Albuquerque są organizowane każdego roku od 15 lat. Richard Abruzzo miał uczestniczyć w wyścigu, ale zgłosił się do Wyścigu Gordona Bennetta, gdzie 29 września wraz z Carol Rymer Davis zaginął podczas burzy.

Tłumaczenie z AvWeb

 

Źródło: Internet
comments powered by Disqus