Indie nadzieją dla producentów business-jetów

CitationJet 525

Według raportu przedstawionego przez hinduski magazyn Mint (partnera Wall Strett Journal), Indie mogą okazać się krajem który, pomoże zwiększyć sprzedaż i przetrwać trudny okres producentom biznesowych maszyn segmentu GA. Według opublikowanych analiz, w najbliższym czasie miejscowe korporacje planują masowe zakupy maszyn tej kategorii.

"Z nadejściem nowego roku, zauważyliśmy sporą aktywność w lokalnym segmencie business-jetów," powiedział Karan Singh, wiceprezes Hinduskiego Stowarzyszenia Lotnictwa Biznesowego i dodał "Hinduskie firmy niebawem planują zawrzeć wiele kontraktów, a co roku spodziewany jest 15-20 procentowy wzrost zapotrzebowania na samoloty tego typu."

W ostatnim czasie gospodarka Indii, w odróżnieniu od wielu innych, odnotowała znaczący wzrost. Wydajność przemysłu w lutym zwiększyła się aż o 16,7 procenta. Fakty te sprawiły, że prezesi spółek ponownie wykorzystują transport powietrzny. Według gazety w minionym miesiącu podczas pokazów India Aviation 2010, w Hyderabad, zawarto wiele umów na dostawę nowych samolotów. Pod tym względem Indie posiadają ogromne możliwości rozwoju, bowiem obecnie w kraju zarejestrowanych jest tylko 257 prywatnych samolotów i 258 helikopterów.

Tłumaczenie na podstawie artykułu zamieszczonego na portalu ganews

Źródło: Internet
comments powered by Disqus