Inauguracyjny lot z Heathrow Dreamliner'a w barwach Qatar Airways

Qatar Airways - logo

14 grudnia linie lotnicze Qatar Airways przeprowadziły inauguracyjny lot dalekiego zasięgu Boeinga 787 Dreamliner na trasie łączącej Dohę z lotniskiem Heathrow w Londynie. Tym samym stały się one pierwszymi liniami lotniczymi realizującymi regularne loty tym supernowoczesnym odrzutowcem na trasie do Wielkiej Brytanii.

Pomimo zimowej pogody, która panowała tego ranka w Londynie, na lotnisku Heathrow zgotowano Boeingowi 787 (lot QR 075) wyjątkowo gorące powitanie podczas specjalnej uroczystości.

Na pokładzie samolotu przybyła oficjalna delegacja z Dohy - prezes linii lotniczych Qatar Airlines, Akbar Al Baker, oraz gość specjalny – ambasador Wielkiej Brytanii w Katarze, Michael O’Neill.

Debiut Boeinga 787 Dreamliner należącego do katarskiego przewoźnika stanowi początek nowej ery dla podróżnych przybywających z Wielkiej Brytanii lub tam zmierzających. Będą oni mieli szansę podróżowania na pokładzie jednego z najbardziej przestronnych i wygodnych statków powietrznych, jakie przemierzają nieboskłon w naszych czasach.

Linie lotnicze Qatar Airways – jako kluczowy nabywca najnowszego samolotu – ściśle współpracowały z amerykańskim koncernem przy projektowaniu wnętrza nowego Boeinga 787. Samolot został zaprojektowany z myślą o podróżach powietrznych na miarę XXI wieku. Z założenia miał być samolotem nowej generacji, zapewniającym pasażerom niezrównany komfort podróży i przestronne wnętrza.

Po wylądowaniu na lotnisku Heathrow prezes Qatar Airways, Akbar Al Baker, powiedział: „Dzisiaj zainaugurowaliśmy loty naszego Boeinga 787 na lotnisko Heathrow w Londynie. Wydarzenie to wzmocniło pozycję Qatar Airways na powietrznej mapie świata jako przewoźnika nieustającego w wysiłkach, mających na celu rozwój działalności oraz doskonalenie i tak już znakomitej obsługi na pokładzie”.

„Połączenie Doha - Heathrow jest jedną z naszych najpopularniejszych tras międzynarodowych, więc naturalną decyzją było wykorzystanie nowego Boeinga 787 na tym właśnie odcinku”.

Na razie Boeing 787 będzie obsługiwał jeden z pięciu codziennych lotów realizowanych przez linię lotniczą na tej trasie. Lot nr QR 075 z Doszy będzie rozpoczynał się o godz. 6.25, a kończył o godz. 11.00 na lotnisku Heathrow. W stronę powrotną samolot – realizując lot o numerze QR 076 – wystartuje z Londynu o godz. 15.05 i w Doszy wyląduje o godz. 00.45 następnego dnia.

Linie Qatar Airways odebrały pierwszy z 60 zamówionych Dreamlinerów w ubiegłym miesiącu, a trzeci Boeing 787 dołączył do floty katarskich linii zaledwie kilka dni temu. Od czasu odbioru pierwszego Boeinga 787 cztery tygodnie temu, Qatar Airways wykorzystywały go do realizacji lotów pomiędzy Dohą a Dubajem i Kuwejtem.

Prezes Akbar Al Baker dodał: „Od 1 lutego przyszłego roku zaczniemy wykorzystywać Dreamlinery do realizacji codziennych połączeń między Dohą a Perth. Będą to pierwsze komercyjne loty Boeingiem 787 do Australii. Pasażerowie podróżujący na trasie między Australią a Wielką Brytanią będą się mogli zatem cieszyć niezrównanym komfortem i eleganckimi wnętrzami na pokładzie samolotu należącego do najlepszych, pięcio-gwiazdkowych linii lotniczych.”

Wkrótce po przybyciu na lotnisko Heathrow, Akbar Al Baker powrócił na pokład samolotu i osobiście oprowadził po nim zgromadzonych gości.

Qatar Airways wykorzystuje obecnie nowoczesną flotę obejmującą 115 samolotów i realizuje loty do 122 lokalizacji w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji, Ameryce Północnej i Ameryce Południowej. Tylko w tym roku, katarskie linie lotnicze wprowadziły 12 nowych połączeń, a kolejne 12 miesięcy również zapowiada się na okres intensywnej ekspansji – ogłoszono już otwarcie sześciu nowych połączeń, a planowanych jest o wiele więcej.

Źródło: MSL Warsaw

Źródło: Internet
comments powered by Disqus

Komentarze

"Linie Qatar Airways odebrały pierwszy z 60 zamówionych Dreamlinerów (...)"

Prawie jak nasz LOT :)