CBA zatrzymało byłego szefa Urzędu Ochrony Państwa

Gromosław Czempiński

Jak potwierdził rzecznik CBA, Jacek Dobrzyński - Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego szefa Urzędu Ochrony Państwa, gen. Gromosława Czempińskiego. Rzecznik CBA poinformował, że śledztwo prowadzone jest przez Prokuraturę Apelacyjną w Katowicach.

Gen. Gromosław Czempiński był szefem Urzędu Ochrony Państwa w latach 1993 -1996. W 1996 roku przeszedł w stan spoczynku zajął się prowadzeniem firmy doradczej, był członkiem rad nadzorczych i zarządów w takich firmach jak Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu i BRE Bank. Nazwa jednostki wojskowej sił specjalnych: "GROM" pochodzi właśnie od imienia generała. Jest współwłaścicielem kilku firm: Dorcel s.c., Quantum Group Sp. z o.o., Doradztwo GC s.c. oraz TTP Sp. z o.o. Pełnił funkcję prezesa Aeroklubu Polskiego, którą objął w 2005 roku, a także Prezesa Aeroklubu Warszawskiego.

Źródło: Internet
comments powered by Disqus

Komentarze

W jakim kraju ja żyje, posłem zostaje agent Tomzio a najprawdopodobniej szarga się dobre imię człowieka z prawdziwymi zasługami. Na pewnym poziowie niektóre sprawy załatwia się w białych rekawiczkach szkoda że zwyczaj ten zanikł. Jeszcze nie postawiono oficjalnych zarzutów, wypada poczekać z oceną człowieka.
Oj nie lubimy bohaterów nie lubimy. Panie Wrona szykuj się Pan bo i Pana niebawem pewnie ktoś postara się obrzucić błotkiem niestety.
Smutne.....

GROM - Gromek - wazelina, aż pryska.
A, czy sprawdzą działania w aeroklubie?
Raczej nie.
Nie o przekręty chodzi, a o uciszenie
Ojca Założyciela platformy.
...To nie agenci, to święci"....

Panie Gromoslawie jestem z Panem!

Nazwa GROM konkretnie pochodzi od Grupy Realizacyjnej Operacji MOST, ale legenda z Czempińskim brzmi lepiej :)

niech sprawdzą jeszcze powiązania tego Pana z lotniskami na południu Polski i sprawach jak był prezesem AP