“Dzieje śmigłowca” – najnowsza publikacja Ryszarda Witkowskiego już w sprzedaży

Książka “Dzieje śmigłowca” (fot. ilot.edu.pl)

Wydawnictwa Naukowe Instytutu Lotnictwa wydały właśnie najnowszą publikację nestora polskich pilotów śmigłowcowych – Ryszarda Witkowskiego. „Dzieje śmigłowca” to pierwsza rzeczowa monografia  przedstawiająca od początków ideę wiropłata po czasy współczesne.

Książka mimo swojej historycznej dokładności jest napisana w sposób bardzo zajmujący. Witkowski prowadzi nas przez historię pionierów europejskich, w pełni też przedstawia wkład Amerykanów i Rosjan. Oczywiście jest też spory wątek polski.

Ze względu na pełność i systematyczność opracowania „Dzieje śmigłowca” powinny znaleźć się w każdej lotniczej biblioteczce. Liczne ilustracje, dużo nieznanych faktów, niekiedy sensacyjnych – to wszystko sprawia, że książkę tę czyta się „od deski do deski”.

Książka jest już do nabycia w sklepie internetowym Wydawnictw Naukowych Instytutu Lotnictwa.
Zapraszamy do lektury!

Ryszard Witkowski (ur. 1926), utytułowany śmigłowcowy pilot doświadczalny Instytutu Lotnictwa, autor znanych podręczników i książek popularyzujących historię lotnictwa, stworzył pracę, którą sam nazywa swoim dziełem życia. Materiały do niej zbierał przez 40 lat, wykorzystując swoje liczne kontakty z producentami i bezpośrednią znajomość z najwybitniejszymi światowymi konstruktorami śmigłowców.

Źródło: Instytut Lotnictwa
comments powered by Disqus