Do wygrania: 10 wejściówek na spotkanie "Balonem do stratosfery"

Włodzimierz Klósek (fot. polskastratosfera.pl)

Instytut Lotnictwa poinformował o możliwości wygrania 10 wejściówek na spotkanie z członkiem załogi Projekt Polska Stratosfera - mjr rez. pil. inż. Włodzimierzem Klóskiem, jednym z dwóch pilotów, którzy pobili rekord Europy wysokości lotu balonem na ogrzane powietrze.

Spotkanie odbędzie się 21 stycznia 2015 roku (środa) o godz. 10:00 w Instytucie Lotnictwa.

Jeśli macie czas akurat w tym terminie to zachęcamy to tego, żeby wziąć udział w konkursie Instytutu Lotnictwa!

Pytanie konkursowe: Ile rekordów wysokościowych pobiła załoga Polskiej Stratosfery?

Odpowiedzi ślijcie na adres: facebook@ilot.edu.pl. Pierwsze 10 osób, które udzielą prawidłowej odpowiedzi, zostanie zaproszonych do Instytutu na spotkanie „Balonem do stratosfery”.


Włodzimierz Klósek – pilot samolotowy, pilot i instruktor balonowy. Przy projekcie Polska Stratosfera Włodzimierz Klósek jest jednym z dwóch pilotów balonu.

Utytułowany pilot z ponad dwudziestoletnim stażem, a także instruktor balonowy, którego nalot na balonach wynosi 1120 godzin.

Od 1971 roku w lotnictwie wojskowym (pilotował samoloty odrzutowe), a od 1990 roku w lotnictwie cywilnym (Aeroklub Warszawski). Dwukrotny II wicemistrz Polski (1994r,2004r) oraz wielokrotny uczestnik i zdobywca tytułów m.in. w Mistrzostwach Europy Balonów na Ogrzane Powietrze, Team Balloon Championship USA, I Górskich Zawodach Balonów na Ogrzane Powietrze. Nagrodzony za zdobycie II miejsca w 2005 roku w „Trophee Mondial Air Ballons” oraz I miejsca w 2009 roku, a także w 2013 roku III miejsca w „Trophee Lorraine Mondial Air Ballons”.


(fot. polskastratosfera.pl)

Źródło: Instytut Lotnictwa
comments powered by Disqus