Przejdź do treści
Katastrofa myśliwców Indian Air Force, fot. NDTV
Źródło artykułu

Dwa myśliwce Indian Air Force zderzyły się w powietrzu

28 stycznia 2023 r., myśliwce Suchoj 30MKI i Mirage-2000 indyjskich sił powietrznych rozbiły się podczas rutynowej misji szkoleniowej, dwóm pilotom samolotu Suchoj-30MKI udało się bezpiecznie katapultować, ale pilot Mirage-2000 odniósł śmiertelne obrażenia, informuje The Indian Express.

"Dziś (sobota) w pobliżu Gwalijar doszło do wypadku dwóch samolotów myśliwskich Indyjskich sił Powietrznych. Samoloty wykonywały rutynową operacyjną misję szkoleniową.Jeden z trzech zaangażowanych pilotów odniósł śmiertelne obrażenia. Zarządzono śledztwo, które ma ustalić przyczyny wypadku, poinformowały na Twitterze Indyjskie Siły Powietrzne." (https://tinyurl.com/2p9hn3f8)

Gwalijar to miasto w środkowych Indiach, w stanie Madhya Pradesh, niepodal niego jest zlokalizowana baza lotnicza Tactics and Air Combat Development Establishment (TACDE).

Naoczni świadkowie katastrofy, opowiadali, że słyszeli ogłuszający dźwięk i widzieli kule ognia opadające na ziemię, a następnie dwie osoby w mundurach opadające na spadochronach w pobliskie zarośla. Ludzie, którzy zgromadzili się na miejscu, wyciągnęli dwóch pilotów z gęstwiny i położyli ich na ziemi, aż przybył śmigłowiec sił powietrznych i przetransportował ich do Gwalijar, skąd dwa samoloty wystartowały na rutynową misję szkoleniową.

Odłamki z obu samolotów zostały rozrzucone na obszarze 500-800 metrów.

Ludzie w pobliżu próbowali ugasić płonące szczątki samolotów, rzucając błotem, relacjonowali naoczni świadkowie, dodając, że obszar wkrótce zaroił się od ponad 1,5 tys. mieszkańców z 15 pobliskich wiosek.

Katastrofa myśliwców Indian Air Force

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony