Lot Air India zawrócony, gdy stwierdzono, że pilot ma koronowirusa

A320 należący do linii Air India, fot. Indiatimes

31 maja, A320NEO linii Air India wykonujący lot New Delhi-Moskwa został zawrócony z nad Uzbekistanu na lotnisko startu, gdy okazało się, że jeden z pilotów jest zarażony koronowirusem.

Linie Air India przeprowadzają wśród swojego personelu latającego co najmniej 200 testów na obecność koronawirusa dziennie (w samym Delhi) i objęte są nimi wszystkie załogi przed wszystkimi obsługiwanymi lotami. Potem wyniki tych testów są przetwarzane przez linię lotniczą. Samolot Air India wystartował z Delhi 31 maja po 7 rano i powrócił do stolicy kraju o 12:30. Po lądowaniu załoga została poddana kwarantannie, a do Moskwy został wysłany zastępczy A320.

„Air India dziś rano zawrócił samolot wykonujący lot Delhi-Moskwa bez pasażerów, gdy potwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronowirusa u jednego z pilotów”, oświadczyła linia lotnicza, dodając, iż „Natychmiast po wylądowaniu, piloci i wszyscy członkowie personelu pokładowego ponownie musieli się poddać testom i podjęto wszelkie środki ostrożności w celu zapewnienia ich zdrowia i bezpieczeństwa. Do Moskwy został wysłany zastępczy samolot”. Do tej pory 45 tys. obywatelów Indii zostało przewiezionych do ojczyzny z zagranicy w ramach „Misji Vande Bharat”, która rozpoczęła się 7 maja.

Źródło: indiatimes.com
comments powered by Disqus