CFIT - aby taki wypadek się nie wydarzył!

Akademia Specjalistów Lotnictwa

25 października w Warszawie odbędzie się seminarium szkoleniowe „Działania zapobiegające wypadkom typu CFIT”, na którym uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z tą kategorią wypadków lotniczych oraz wielorakością przyczyn, okoliczności i błędów mających wpływ na zaistnienie takich wypadków.

Świadomość zagrożenia wypadkiem CFIT pozwoli na lepsze przygotowanie organizacyjne lotu, przestrzeganie lub nawet na poprawienie procedur obowiązujących obecnie a także na większą dyscyplinę i lepszą jakość pracy załogi w kokpicie samolotu.

Akademia Specjalistów Lotnictwa przy Centrum Kształcenia Inżynierii Komunikacyjnej „IKKU” zaprasza na seminarium członków personelu latającego, personelu przygotowania operacyjnego i szkolenia lotniczego przedsiębiorstw lotniczych oraz wszystkie inne osoby zainteresowane działalnością lotniczą.

Program ramowy:
1. CFIT - definicja, statystyki światowe i krajowe.
2. Okoliczności, przyczyny, skutki.
3. Czynniki mające wpływ na powstanie zagrożeń wypadkiem i zalecenia.
4. Ustabilizowane zbliżanie.
5. ALAR lista kontrolna przygotowania do lotu.
6. Zasadnicze przyczyny wypadków CFIT w lotnictwie komercyjnym.
7. Przyczyny wypadków CFIT w lotach na małych wysokościach.
8. Świadomość sytuacyjna a wypadki CFIT.
9. Systemy ostrzegające przed wypadkami typu CFIT.

ASL to specjalistyczne szkolenia dla branży lotniczej, przyczyniające się do pogłębienia wiedzy oraz poprawy bezpieczeństwa i ekonomiki firm lotniczych.

Wykładowcy ASL zostali dobrani spośród najlepszych specjalistów. Dzięki posiadanym umiejętnościom praktycznym oraz szerokiej wiedzy merytorycznej będą dzielić się z uczestnikami szkoleń - w możliwie pełny i przystępny sposób - swoją wiedzą i doświadczeniem.

Z dniem 01.02.2010 r. swoją działalność przy Akademii rozpoczęła Grupa Ekspertów Rynku Lotniczego (GERL)

Wykaz najbliższych szkoleń znajduje się na stronie IKKU.

Źródło: IKKU
comments powered by Disqus

Komentarze

Nie czepiaj się LAF - bo oni w IFR latać nie będą!!! Wszystko co piszesz jest zgodne z prawdą ale nie popadajmy w skrajności do UL nie będziesz stosował procedur z benka.
Poza tym Polska to wolny kraj - jak ktoś ma ochotę się zabić to się zabije tak czy inaczej - i niech ma ten wybór.

Lotnictwo nie jest dla idiotów i nie twórzmy przepisów które idiotom mają zapewnić bezpieczeństwo bo paraliżujemy życie pozostałym

Już ponad 30 lat działa skutecznie pod kątem profilaktyki i super pojętego bezpieczeństwa lotniczego amerykańska Flight Safety Fiundation. FSF udostępnia WSZYSTKIM zainteresowanym swoje wyniki badań, biuletyny i inne materiały w znacznej części i zakresie NIEODPŁATNIE. To bardzo dobrze, że w Polsce WRESZCIE powstało / powstaje ,,coś'' na wzór FSF. Zagadnienia dotyczące ALAR i CFIT są w świecie lotniczym dobrze znane także od wielu, wielu lat. Takie działania w lotnictwie polskim powinny przywołać do porządku tych, którzy negują procedury, a mieniąc się ,,władcami przestworzy'' założyli niedawno tzw. LAF RP. Gratulacje i powodzenia, - oczywiście pod warunkiem, że Akademia Specjalistów Lotnictwa nie stanie się kolejnym i komercyjnym tworem ,,dla wybranych''