AOPA Russia zaprasza pilotów GA do odwiedzenia Rosji

Jak-52, fot. defenseworld.net

Jewgienij Kabanow z rosyjskiego oddziału AOPA poinformował o wprowadzeniu usprawnień w zakresie obsługi zagranicznych lotów GA w Rosji i związanych z tym procedur. Dzięki zdobytemu doświadczeniu organizacja AOPA-Russia informuje, iż zagraniczne samoloty wykonujące loty zarówno VFR, jak i IFR, mogą bez problemów latać do Rosji (i z powrotem!) lub przez Rosję z zachodu na wschód.

Paliwa 100LL i Jet A-1 są dostępne w wybranych lotniskach - punktach wlotowych do Rosji, a już wewnątrz kraju lądowanie i tankowanie jest możliwe na krajowych lotniskach przyjaznych dla GA.

Należy jednak pamiętać, że każdy lot wymaga wcześniejszego pozwolenia na wlot i potem lotu po danej trasie i upewnienia się, że odpowiednie wnioski zostały złożone z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Uproszczone formalności wizowe wraz ze wsparciem AOPA-Russia sprawiają, że Rosja może stać się ciekawą alternatywą na letni wypoczynek. Dodatkowe informacje i przydatne linki mozna znaleźć tutaj (LINK)

Aby uzyskać pomoc w załatwieniu formalności, należy skontaktować się z AOPA-Russia na adres mail@aopa.ru, a następnie przesłać tam plan lotu, trasę wraz ze znakami rejestracyjnymi, zgodą na lot i certyfikatami ubezpieczenia (w formacie PDF).

Źródło: IAOPA
comments powered by Disqus