Przejdź do treści
Gen. dyw. pil. Henryk Pietrzak (fot. 28 Słupski Pułk Lotnictwa Myśliwskiego/Facebook)
Źródło artykułu

Zmarł gen. dyw. pil. Henryk Pietrzak – data pogrzebu

W Warszawie po długiej chorobie zmarł 1 października 2020 gen. dyw. pil. Henryk Pietrzak wielki przyjaciel lotników General Aviation.

Do 2019 pracował w MON w randze pełnomocnika ministra, od lat zajmował się sprawami trudnymi z zakresu opl, kontroli przestrzeni powietrznej, czy bezpieczeństwa lotów.

Był spokojnym, ciepłym człowiekiem, który zawsze starał się poświęcić innym.

Z jego wiedzy na polu zarządzania wojskową przestrzenią powietrzną nad Polską i integracji naszego systemu kierowania operacjami lotniczymi z układami Sojuszu Atlantyckiego korzystali kolejni ministrowie obrony. W stanie spoczynku pracował w MON jako ich pełnomocnik do spraw budowy i wdrażania Narodowego Centrum Wspomagania Operacji Powietrznych. W 2016 gen. Pietrzak dokonał oficjalnego zamknięcia i wygaszenia przejściowego systemu ASOK (Air Sovereignity Operation Center), zainstalowanego w Polsce, w Czechach i na Węgrzech i włączenia – po atlantyckiej akredytacji i certyfikacji bezpieczeństwa – w pełni sieciocentrycznego, systemu Dunaj II do Zintegrowanego Systemu Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej NATO – NATO Integrated Air and Missile Defence System – NATINAMDS.

Cześć Jego Pamięci

Pogrzeb gen. dyw. pil. Henryka Pietrzaka odbędzie się 12 października 2020 r. o godzinie 12:30 w Katedrze Polowej. A o godzinie 14:30 na Starych Powązkach.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony