Przejdź do treści
Model samolotu (fot. pwm.org.pl)
Źródło artykułu

III Podhalański Festiwal Modelarski CIUPAGA w Nowym Targu

Grupa Modelarska Nowy Targ oraz Miasto Nowy Targ zapraszają modelarzy do udziału w III Podhalańskim Festiwalu Modelarskim CIUPAGA. Impreza odbędzie się w dniach 28-29 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 11 im. AK w Nowym Targu, plac Evry 3.

Celem imprezy jest promocja modelarstwa jako sposobu spędzania czasu wolnego, popularyzowanie modelarstwa wśród mieszkańców regionu, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, wymiana doświadczeń między modelarzami w różnym wieku oraz promocja miasta Nowy Targ oraz regionu Podhala.

Festiwal Modelarski w Nowym Targu ma charakter festiwalu-wystawy. Jest imprezą otwartą i mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni i zrzeszeni. Dołączenie dokumentacji do modelu nie jest obowiązkowe, ale zalecane w przypadku modeli waloryzowanych i budowanych od podstaw. Uczestnik może wystawić dowolną liczbę modeli.

Kategorie wiekowe:
– HONIELNIK czyli MŁODZIK (zawodnicy do 12 lat),
– JUHAS czyli JUNIOR (zawodnicy od 12 do 18 lat),
– BACA czyli SENIOR (zawodnicy powyżej 18 lat).

Modele będą oceniane przez komisję sędziowską wg zasady “podoba się - nie podoba się”. W czasie oceny komisja będzie zwracać szczególną uwagę na: staranność wykonania oraz poprawność geometryczną, stopień skomplikowania modelu, malowanie i oznakowanie, wkład pracy własnej. Jeżeli waloryzowana część modelu jest ukryta w środku modelu modelarz chcący zwrócić uwagę na waloryzacje powinien dołączyć dokumentacje fotograficzną z etapu budowy waloryzacji.

Rejestracja odbywa się tylko online i jest otwarta do 26 maja 2022 r. Na miejscu będą czekać na uczestników wydrukowane karty startowe, jeden dla nich drugi komplet pod model. Opłata również na miejscu. Dla pierwszych 100 zarejestrowanych osób organizatorzy mają mały prezent z festiwalu, smyczkę.

REJESTRACJA na III PFM Ciupaga 2022

III Edycja Podhalańskiego Festiwalu Modelarskiego CIUPAGA nie bez powodu ma na plakacie Spitfire Vb z osobistym malowaniem "Wielkiej Niedźwiedzicy" pilota kapitana Tadeusza Schiele, jest to nasz podhalański akcent lotniczy podczas II wojny światowej, a także człowiek który znany jest również w Nowym Targu. My na jego pamięć i cześć, nagradzamy najlepszy myśliwiec z szachownicą nagrodą "Nojpiykniyjsy Polowac", im. kpt. pil.T.Schiele – informują organizatorzy. Nagrodę za najładniejszy myśliwiec z szachownicą będzie można zdobyć startując w kategorii specjalnek, do której można wystawić jeden model. Organizatorzy przewidują też nagrody specjalne.

Organizatorzy festiwalu proszą chętnych do uczestnictwa w giełdzie modelarskiej o dokonanie rezerwacji do dnia 15 maja 2022r. Po tym terminie organizatorzy nie gwarantują miejsca do handlu.

Więcej informacji w Regulaminie, na stronie www.gmnt.eu/ciupaga-2022/ oraz na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony