Przejdź do treści
Model samolotu (fot. pwm.org.pl)
Źródło artykułu

II Podhalański Festiwal Modelarski CIUPAGA w Nowym Targu

Grupa Modelarska Nowy Targ oraz Miasto Nowy Targ zapraszają modelarzy do udziału w II Podhalańskim Festiwalu Modelarskim CIUPAGA, który odbędzie się w dniach 26-27.06.2021 r. w Szkole Podstawowej nr 11 im. AK w Nowym Targu, plac Evry 3.

Celem imprezy jest promocja modelarstwa jako sposobu spędzania czasu wolnego, popularyzowanie modelarstwa wśród mieszkańców regionu, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, wymiana doświadczeń między modelarzami w różnym wieku oraz promocja miasta Nowy Targ oraz regionu Podhala.

Festiwal Modelarski w Nowym Targu ma charakter festiwalu-wystawy. Jest imprezą otwartą i mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni i zrzeszeni. Dołączenie dokumentacji do modelu nie jest obowiązkowe, ale zalecane w przypadku modeli waloryzowanych i budowanych od podstaw. Uczestnik może wystawić dowolną liczbę.

Kategorie wiekowe:
- HONIELNIK czyli MŁODZIK (zawodnicy do 12 lat),
- JUHAS czyli JUNIOR (zawodnicy od 12 do 18 lat),
- BACA czyli SENIOR (zawodnicy powyżej 18 lat).

Modele będą oceniane przez komisję sędziowską wg zasady “podoba się - nie podoba się”. W czasie oceny komisja będzie zwracać szczególną uwagę na: staranność wykonania oraz poprawność geometryczną, stopień skomplikowania modelu, malowanie i oznakowanie, wkład pracy własnej. Jeżeli waloryzowana część modelu jest ukryta w środku modelu modelarz chcący zwrócić uwagę na waloryzacje powinien dołączyć dokumentacje fotograficzną z etapu budowy waloryzacji.

Organizatorzy przewidują nagrody specjalne oraz KATEGORIĘ SPECJALNĄ za “Nojpiykniyjsy Polowac“, czyli najładniejszy myśliwiec z szachownicą. Tutaj uczestnik może wystawić jeden model.

Organizatorzy festiwalu proszą chętnych do uczestnictwa w giełdzie modelarskiej o dokonanie rezerwacji do dnia 1 maja 2021r. Po tym terminie organizatorzy nie gwarantują miejsca do handlu.

Więcej informacjina stronie Grupy Modelarskiej Nowy Targ.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony