XVIII Grudziądzkie Zawody Balonowe

Grudziądzkie Zawody Balonowe (fot. lisie.pl)

Grudziądzki Klub Balonowy oraz Aeroklub Nadwiślański zapraszają do udziału w XVIII Grudziądzkich Zawodach Balonowych zaliczanych do Pucharu Polski, które odbędą się w dniach 22-24 kwietnia 2021 r.

Zawody będą rozgrywane w Grudziądzu i na lotnisku w Lisich Kątach. Organizatorzy zaplanowali pięć lotów. Pierwszy lot odbędzie się w czwartek (22 kwietnia) o godz. 18:00. W piątek (23 kwietnia) dwa kolejne loty: poranny o 7:00 i popołudniowy o godz. 18:00. Czwarty lot został zaplanowany na sobotni poranek (24 kwietnia) na godz. 7:00. Rozgrywanie konkurencji podczas tych lotów zaplanowano w Grudziądzu. Ostatni, popołudniowy lot w sobotę rozpocznie się o godz. 18:00. Tym razem rozgrywanie konkurencji zaplanowano na lotnisku w Lisich Kątach.

Każdy zawodnik musi posiadać ważną licencję pilota balonu wolnego, ważną licencję sportową AP, nalot dowódczy – minimum 50 godz. oraz ważne ubezpieczenie balonu OC.

Rejestracja uczestników odbywa się elektronicznie poprzez formularz zgłoszeniowy – LINK

Wpisowe wynosi 1300 zł (pilot + 2 osoby). Dodatkowa osoba – 450 zł. W ramach wpisowego organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie w Aeroklubie Nadwiślańskim bądź w hotelu Niezapominajka w Świerkocinie.

Dzień 25 kwietnia rano jest zaplanowany jako rezerwowy, gdyby nie odbyła się regulaminowa ilość lotów i konkurencji.

Harmonogram zawodów – LINK

Więcej informacji w Zaproszeniu oraz na profilu facebookowym Grudziądzkiego Klubu Balonowego.

Źródło: Grudziądzki Klub Balonowy
comments powered by Disqus