XVIII Grudziądzkie Zawody Balonowe – w nowym terminie

Grudziądzkie Zawody Balonowe (fot. lisie.pl)

Grudziądzki Klub Balonowy oraz Aeroklub Nadwiślański zapraszają do udziału w XVIII Grudziądzkich Zawodach Balonowych zaliczanych do Pucharu Polski. Pierwotnie zawody miały zostać rozegrane w dniach 22-24 kwietnia. Jednak organizatorzy, ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, zdecydowali, że zawody zostajną przełożone.

Piloci balonowi będą rywalizowali w nowym terminie w dniach 13-15 maja 2021 r.

Zawody będą rozgrywane w Grudziądzu i na lotnisku w Lisich Kątach. Organizatorzy zaplanowali pięć lotów. Pierwszy lot odbędzie się w czwartek (13 maja) o godz. 18:00. W piątek (14 maja) dwa kolejne loty: poranny o 5:15 i popołudniowy o godz. 17:00. Czwarty lot został zaplanowany na sobotni poranek (15 maja) na godz. 5:15. Rozgrywanie konkurencji podczas tych lotów zaplanowano w Grudziądzu. Ostatni, popołudniowy lot w sobotę rozpocznie się o godz. 17:00. Tym razem rozgrywanie konkurencji zaplanowano na lotnisku w Lisich Kątach.

Każdy zawodnik musi posiadać ważną licencję pilota balonu wolnego, ważną licencję sportową AP, nalot dowódczy – minimum 50 godz. oraz ważne ubezpieczenie balonu OC.

Rejestracja uczestników odbywa się elektronicznie poprzez formularz zgłoszeniowy – LINK

Wpisowe wynosi 1300 zł (pilot + 2 osoby). Dodatkowa osoba – 450 zł. W ramach wpisowego organizatorzy zapewniają zakwaterowanie i wyżywienie w Aeroklubie Nadwiślańskim bądź w hotelu Niezapominajka w Świerkocinie.

Więcej informacji w Zaproszeniu oraz na profilu facebookowym Grudziądzkiego Klubu Balonowego.

Źródło: Grudziądzki Klub Balonowy
comments powered by Disqus