Przejdź do treści
Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe (fot. gorskie-zawody-balonowe.pl)
Źródło artykułu

Zaproszenie XIX Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe 2018

Prezydent Miasta Krosna, Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Aeroklub Podkarpacki – Szkoła Lotnicza zapraszają na XIX Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie odbywające się w ramach Balonowego Pucharu Polski. Zawody zostaną rozegrane w dniach od 29 kwietnia do 2 maja 2018 roku.

Historia Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie sięga roku 2000. Wtedy to z inicjatywy Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej i Adama Gruszeckiego balony po raz pierwszy zagościły na krośnieńskim niebie. Nikt wówczas nie przypuszczał, że na stałe trafią one do kalendarza największych sportowych imprez lotniczych w Polsce. Rosnąca szybko liczba uczestników czyniła z zawodów najbardziej prestiżową imprezę w swojej kategorii w kraju, zaś rozmach imprez towarzyszących i ilość gromadzonej widowni spowodowały, że stała się ona największym cyklicznym wydarzeniem sportowo estradowym na Podkarpaciu.

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest posiadanie: ważnej licencji pilota balonu, ważnej licencji sportowej A.P., nalotu dowódczego – min. 50 godzin, ważnego ubezpieczenia balonu OC oraz wypełnienie i podpisanie karty rejstracyjnej zawodnika.

Podstawą wpisania na listę startową jest przesłanie formularza zgłoszeniowego oraz kopii wpłaty na adres: Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej, 38-400 Krosno, ul. Staszica 6 lub e-mailem na adres: gorskiezawodybalonowe@gmail.com

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15.04.2018 r.

Wpisowe wynosi:
• pilot + 2 osoby załogi – opłata: 600 zł,
• pilot + 3 osoby załogi – opłata: 800 zł,
• dodatkowa osoba: 200 zł.
Wpisowe obejmuje: wyżywienie dla trzech lub czterech osób w ekipie, gaz na wszystkie loty zawodnicze i na pokazy nocne, mapy dla pilota i ekipy naziemnej oraz atrakcyjne nagrody i upominki.

Więcej informacji na stronie: www.gorskie-zawody-balonowe.pl

W ubiegłym roku podczas XVIII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych do rywalizacji stanęło 40 załóg z całej Polski i świata. W czasie trzech dni odbyły się cztery loty, w ramach których rozegrano 18 konkurencji. Pierwsze miejsce w generalnej klasyfikacji zajął utytułowany zawodnik Rokas Kostiuškevičius z Litwy. Drugie miejsce zajął ojciec Rokasa, Rimas, wicemistrz Europy. Trzecie miejsce należało do Rosjanina, Iwana Menyaylo.


(fot. Mateusz Głód)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony