Balonowe Mistrzostwa Polski oraz Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie

Balonowe Mistrzostwa Polski oraz Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe w Krośnie (fot. gorskie-zawody-balonowe.pl)

Już za miesiąc, w dniach od 29.04.2016 r. do 03.05.2016 r., odbędą się XXXII Balonowe Mistrzostwa Polski - Krosno 2016 oraz XVII Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe. Zawody zostały zorganizowane przez Prezydenta Miasta Krosna, Fundację Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel - Ostrowskiej, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza oraz Aeroklub Podkarpacki - Szkołę Lotniczą.

Do dziś swój udział w zawodach zgłosiło już 42 zawodników: 18 z Polski, 13 z Litwy, 7 z Węgier, 2 ze Słowacji i po 1 z Wielkiej Brytanii i Ukrainy.

Historia Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie sięga roku 2000. Wtedy to z inicjatywy Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej i Adama Gruszeckiego balony po raz pierwszy zagościły na krośnieńskim niebie. Nikt wówczas nie przypuszczał, że na stałe trafią one do kalendarza największych sportowych imprez lotniczych w Polsce. Rosnąca szybko liczba uczestników czyniła z zawodów najbardziej prestiżową imprezę w swojej kategorii w kraju, zaś rozmach imprez towarzyszących i ilość gromadzonej widowni spowodowały, że stała się ona największym cyklicznym wydarzeniem sportowo estradowym na Podkarpaciu.

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest posiadanie: ważnej licencji pilota balonu wolnego, ważnej licencji sportowej A.P., nalotu dowódczego – min. 50 godzin, ważnego ubezpieczenia balonu OC oraz wypełnienie i podpisanie karty rejstracyjnej zawodnika.

Podstawą wpisania na listę startową jest przesłanie formularza zgłoszeniowego oraz kopii wpłaty na adres: Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej, 38-400 Krosno, ul. Staszica 6 lub e-mailem na adres: danmar.krosno@wp.pl lub fundacja-otwartych@home.pl

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15.04.2016 r.

Wpisowe wynosi:
• pilot + 2 osoby załogi – opłata: 400 zł,
• pilot + 3 osoby załogi – opłata: 500 zł (dodatkowa osoba 100 zł).
Wpisowe obejmuje: wyżywienie dla trzech lub czterech osób w ekipie, gaz na wszystkie loty zawodnicze i na pokazy nocne, mapy dla pilota i ekipy naziemnej.

W ubiegłorocznej edycji zawodów w rywalizacji uczestniczyło łącznie 37 drużyn. Zwycięzcą zawodów balonowych został Rimas Kostiuskevicius z Litwy, drugie miejsce zajął Tomasz Filus (Polska), zaś trzecie Rokas Kostiuskevicius (Litwa).

Więcej informacji w Zaproszeniu oraz na stronie: www.gorskie-zawody-balonowe.pl

Źródło: gorskie-zawody-balonowe.pl
comments powered by Disqus