Powiat Gnieźnieński oraz amatorzy lotnictwa mają w końcu swoje lądowisko

Otwarcie lądowiska w Brzozogaju (fot. gniezno24.com)

Jak poinformował portal Gniezno24.com, po długich staraniach i dzięki przychylności niektórych osób, 8 czerwca br. oficjalnie otwarto pas lądowiska, które powstało pomiędzy Gnieznem a Kłeckiem. Obiekt ma służyć także maszynom pasażerskim.

Sobota 8 czerwca był wielkim dniem dla członków Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Sportów Lotniczych im. Ludwika Szajdy, które miało okazję do świętowania 10-lecia swojego istnienia. Wydarzenie to było o tyle szczególne, że połączone zostało z otwarciem lądowiska, zlokalizowanego na terenie Gminy Kłecko.

Uroczystości rozpoczęły się od spotkania w Instytucie Kultury Europejskiej, gdzie dokonano oficjalnego podsumowania dekady działalności organizacji, która za cel stawia sobie promowanie lotnictwa wśród lokalnej społeczności. Przy okazji zaprezentowano liczne nagrody i wyróżnienia, jakie otrzymali jej członkowie przez ostatnie 10 lat. Nie zabrakło przy tym słów gratulacji i dalszego, pomyślnego rozwoju od zaproszonych gości.

Druga część wydarzenia przeniosła się do wsi Brzozogaj koło Działynia w gminie Kłecko. Tam to, na polu położonym niespełna kilometr od drogi wojewódzkiej nr 197, powstał pas lądowiska o długości 800 metrów i szerokości 50 metrów.

Jak mówił Marek Barczyński, prezes organizacji: – Pierwsze lądowisko istniało w latach 50. i nazywało się ono Gniezno-Nałęcz, a więc mamy tu na myśli okolice Gębarzewa. Później ten teren przejęło wojsko, potem miasto i później teren ten trafił w ręce prywatne. W związku z tym to jedyne okno na świat zostało zamknięte – przekazał w skrócie historię dawnego lądowiska, którego teren dziś porasta Las Miejski.

Więcej zdjęć, film oraz cały artykuł na stronie www.gniezno24.com

Źródło: gniezno24.com
comments powered by Disqus