Ławicą bazą LOTu?

Port Lotniczy Łódź - logo

Port Lotniczy Ławica, a tym samym Poznań, może już w przyszłym roku zdecydowanie wzmocnić swoją pozycję na mapie lotniczej Europy. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w stolicy Wielkopolski planuje się powstanie bazy operacyjnej. Oznaczać to będzie między innymi, że na Ławicy stacjonować będą LOT-owskie samoloty. Poznań zyska też więcej bezpośrednich połączeń z niektórymi miastami europejskimi np. z Brukselą.

- Biorąc pod uwagę polską prezydencję w Unii Europejskiej byłoby to niezwykle korzystne rozwiązanie - uważa Mirosław Kruszyński, zastępca prezydenta Poznania.

Jacek Balcer, rzecznik PLL LOT twierdzi, że jest jeszcze nieco za wcześnie, by mówić o konkretach.
- Rozmawiamy ze wszystkimi portami regionalnymi - wyjaśnia Balcer i podkreśla: - Poznań jest dobrym partnerem do rozmów biznesowych. Z pewnością będziemy latać więcej i częściej.

PLL LOT zdają sobie sprawę, że Poznań jest doskonale skomunikowany ze stolicą Niemiec, a lotnisko Schönefeld stanowi nie lada konkurencję dla polskiego przewoźnika.

- Prowadzimy rozmowy z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT na temat zmiany strategii rozwoju siatki połączeń z Poznania, jako ważnego portu regionalnego - mówi Elwira Rostowska, kierownik działu marketingu i siatki połączeń Portu Lotniczego Ławica.

Czytaj całość artykułu na stronie Głosu Wielkopolski.

Źródło: Głos Wielkopolski
comments powered by Disqus