Sebastian Kawa wśród ekstremalnych podróżników w Arenie Gliwice

Sebastian Kawa w szybowcu - lot nad górami (fot. gliwice.eu)

14 października w miejskich obchodach Światowego Dnia Turystyki wezmą udział: najbardziej utytułowany w historii pilot szybowcowy, rekordzista świata w żeglarstwie, zdobywca Kolosa w kategorii „Wyczyn roku” i dziennikarz, który samochodem przejechał z Alaski do Argentyny. Miasto Gliwice zaprasza!

Potężną dawkę inspiracji dla małych i dużych globtroterów zapewnią w tym roku ekstremalni podróżnicy i niezwykli sportowcy. Sebastian Kawa, Szymon Kuczyński i Krzysztof Starnawski biją sportowe rekordy w swoich dyscyplinach – szybownictwie, żeglarstwie i nurkowaniu.

Przestworza to prywatne królestwo Sebastiana Kawy. Piętnastokrotny mistrz świata w konkurencjach szybowcowych ma na koncie wiele rekordów w tej ekstremalnej dyscyplinie sportowej. Czołówka pilotów szybowników, do której należy Kawa, to ludzie, którzy nie boją się podjąć sportowego ryzyka. Nagrodą za nie są niesamowite widoki, które rozpościerają się z kabiny. Nie każdy miał okazję spojrzeć z góry na... góry. Kawa miał i chętnie o tym opowie.

Pasjonująca opowieść o lataniu w górach, nad rozległymi lasami, w krainach wielkich jezior tam, gdzie jesteśmy gośćmi bardzo rzadko, o pierwszych zwycięstwach i porażkach, o bezpieczeństwie i podejmowaniu niezbędnego ryzyka.

W sezonie 2018 wywalczył trzy złote medale Mistrzostw Świata. Jest autorem książek „Niebo pełne żaru”, „Moje Skrzydła. Drugi znaczy ostatni” oraz współautorem wielu wydawnictw lotniczych.

Impreza rozpocznie się w niedzielę 14 października o godz. 15.00. Miejsca starczy dla wszystkich – spotykamy się na małej arenie w hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice (ul. Akademicka 50). Wszyscy uczestnicy wydarzenia zaparkują bezpłatnie przy obiekcie. Z parkingu należy kierować się do wejścia C. Wstęp wolny.

Organizatorami imprezy są: Miasto Gliwice, grupa Outdoor i Muzeum w Gliwicach.

Więcej informacji na stronie www.gliwice.eu oraz na stronie www.muzeum.gliwice.pl

Źródło: gliwice.eu
comments powered by Disqus