Ruszyła Dolnośląska Liga Paralotniowa 2020

DLP - Srebrna Góra - start paralotni (fot. glajtem.pl)

1 marca wystartowała kolejna edycja Dolnośląskiej Ligi Paralotniowej. Współorganizatorem DLP 2020, a także fundatorem pucharów i dyplomów jest Stowarzyszenie Paralotniowe Sudety. Klasyfikacja lotów w DLP 2020 trwa od 1 marca do 30 września 2020 r., a okres ten stanowi aktualny "sezon" DLP.

Inicjatorem i pomysłodawcą DLP jest Piotr Sky Antoniak, który prowadził DLP w roku 2014, 2015 i 2016. Z końcem sezonu 2016 od Piotra projekt przejął Dariusz Fly (starry).

Dolnośląska Liga Paralotniowa 2020 to ranking pilotów latających bez napędu, ze startowisk usytuowanych w Sudetach na terenie Polski i Czech. Celem DLP jest porównanie lotów wykonanych z różnych startowisk oraz wyłonienie najlepszego pilota DLP w aktualnym sezonie na podstawie końcowej klasyfikacji w klasach Open, Sport, Fun oraz 50+ (loty powyżej 50 pkt).

W DLP 2020 klasyfikowane będą loty pilotów PG (latających bez napędu)  ze startu samodzielnego (z nóg bez użycia wyciągarki), którzy zgłosili swój akces do DLP 2020, udostępnione publicznie na platformie xcportal.pl oraz loty zgłoszone indywidualnie i spełniające wymogi optymalizacji xcportal.pl.

Miejsce startu nie może być objęte zakazem właściciela lub zarządcy terenu lub wyłączone innymi przepisami w trakcie wykonywania startu. Zarówno start, jak i lot muszą być wykonywane zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi pilotów paralotni bez napędu.

Do klasyfikacji będzie wybierany najlepszy lot z danego dnia, który zdobędzie minimum 15 pkt. zgodnie z następującymi zasadami:
•  przelot otwarty 1 km = 1 pkt.
•  trójkąt płaski 1 km = 1,3 pkt.
•  trójkąt FAI 1 km = 1,5 pkt.

Należy mieć na uwadze, że po pierwsze to zabawa, a po drugie próba zmotywowania jak największej ilości nowych, ale może i "starych" pilotów aby oderwać się z "pagóra". Uczestnictwo w DLP doświadczonych pilotów pozwoli tym drugim nabrać odpowiedniego dystansu do swoich umiejętności i możliwości, zobaczyć co danego dnia było do "zdobycia", oraz być może znaleźć to brakujące ogniwo w przełamaniu swoich oporów, aby spróbować latania xc, którego nieodłącznym elementem jest powrót do domu.

Od początku marca kilku pilotów już zdążyło odnotować swoje wyniki w tabeli.

Więcej szczegółowych informacji na stronie www.glajtem.pl oraz na profilu facebookowym DLP.

Źródło: glajtem.pl
comments powered by Disqus