Przejdź do treści
Funkcjonariusz Straży Granicznej przed terminalem pasażerskim gdańskiego lotniska (fot. Morski OSG)
Źródło artykułu

Gdańsk: 34-latek siłą wyprowadzony z samolotu; był agresywny w trakcie lotu

Funkcjonariusze Straży Granicznej wyprowadzili w kajdankach z samolotu, który wylądował na gdańskim lotnisku, agresywnego mężczyznę. 34-latek został ukarany mandatem.

"Po wylądowaniu w Gdańsku 34-latek nie chciał opuścić pokładu, podczas lotu spożywał własny alkohol i był agresywny wobec personelu" – przekazał w poniedziałek rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak.

Wyjaśnił, że do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. "Strażnicy otrzymali zgłoszenie od kapitana samolotu lecącego ze Szwecji do Gdańska, że na pokładzie jego maszyny znajduje się pasażer, który nie wykonuje poleceń załogi" – dodał Juźwiak.

"Podróżny wyszedł z samolotu w asyście funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Gdańsku. Z uwagi na zachowanie pasażera strażnicy graniczni musieli użyć chwytów obezwładniających i kajdanek" – relacjonował.

34-latek trafił do Pogotowia Socjalnego dla Osób Nietrzeźwych w Gdańsku, a następnie został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Juźwiak dodał, że mężczyzna odmówił poddania się badaniu alkomatem.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony