Przejdź do treści
PS-28 Cruiser o znakach SP-GBM należący do Aeroklubu ROW (fot. GB Aircraft)
Źródło artykułu

Drugi PS-28 Cruiser w Aeroklubie ROW

Aeroklub Rybnickiego Okręgu Węglowego odebrał w grudniu kolejny samolot PS-28 Cruiser o znakach SP-GBM. Samolot w dniu 16 grudnia przebazowali z Kunovic piloci Aeroklubu ROW.

Nowy nabytek jest wyposażony w dotykowy glass cockpit Dynon SkyView SV-HDX1100, śmigło Sensenich i zaawansowany system przewietrzania i ogrzewania kabiny. Samolot będzie wykorzystywany do lotów szkolnych do licencji PPL(A) i budowania nalotu.

Flota samolotów Aeroklubu Rybnickiego Okręgu Węglowego po raz pierwszy powiększyła się o ten typ samolotu w kwietniu 2019 roku. 25 kwietnia 2019 r. najnowocześniejszy w aeroklubowej flocie samolot PS-28 Cruiser rok temu wykonał pierwsze loty w Rybniku. Od tej pory dobrze służy rybnickim pilotom. Wzbudza też zachwyt u przyszłych pilotów. Teraz Aeroklub Rybnickiego Okręgu Węglowego może już pochwalić się dwoma takimi samolotami.

Pierwszy samolot PS-28 Cruiser firma GB Aircraft dostarczyła do Polski w maju 2014 roku. Flota samolotów PS-28 Cruiser wylatała już w Polsce ponad 30 000 godzin w szkoleniu. Wyłącznym przedstawicielem Cruiser Aircraft w Polsce jest od lat firma GB Aircraft Sp. z o.o.


(fot. Aeroklub Rybnickiego Okręgu Węglowego)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony