#RozwińSkrzydła – latanie to pasja, która daje siłę, by żyć

Bartosz Mrozek - lot szybowcem (fot. Fundacja PODAJ DALEJ)

Bartosz Mrozek, jest pierwszym adeptem sztuki latania na szybowcu w ramach projektu "Rozwiń Skrzydła", który Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ od 5 lat realizuje wspólnie z Aeroklubem Stalowowolskim. Jest też w gronie pierwszych licencjonowanych pilotów szybowcowych z niepełnosprawnością.

Tak opowiada o swojej pasji: „Latam bo to uwalnia mój umysł od nieistotnych rzeczy, a moje ciało od niepełnosprawności. Gdy jestem wśród chmur to czuję, że życie jest piękne jak widoki pod skrzydłami. A jak jestem na ziemi to tęsknię i czekam, by znowu wzbić się w przestworza i latać z ptakami. Tego wszystkiego nie da się opisać słowami to trzeba poczuć… To niesamowite uczucie wolności!”.

Każdy z pilotów projektu "Rozwiń Skrzydła" podkreśla, że latanie, to nie tylko sport, pasja, to znacznie więcej. To odwaga do podejmowania ważnych życiowych decyzji. To wiara, że mogę więcej, niż się wydaje. To umysł otwarty na nowe wyzwania!

Bartosz dodaje: „Pasja latania daje mi siłę, by żyć pomimo trudności, jakie czasami  przynosi mi los”.

Projekt "Rozwiń Skrzydła" zmienia życie, podejście do swojej niepełnosprawności, marginalizuje ograniczenia i eksponuje potencjał, jaki drzemie w osobach z niepełnosprawnością. Któż z nas może się podzielić podobnymi wrażeniami „Polatane z jastrzębiami pod chmurkami, jak ja to uwielbiam” – to jedna z relacji Bartka.

Projekt jest współfinansowany przez PFRON, dzięki temu ludzie z całej Polski mogą zgłosić się i wziąć udział w profesjonalnym szkoleniu pod okiem Dariusza Łukawskiego w Aeroklubie Stalowowolskim. Fundacja PODAJ DALEJ dziękuje za fantastyczną i owocną współpracę.

Źródło: Fundacja PODAJ DALEJ
comments powered by Disqus