Adam Czeladzki – Pierwszy taki instruktor w Polsce

Adam Czeladzki przy szybowcu (fot. fundacjaavalon.pl)

Adam Czeladzki – V-ce mistrz  Europy i V-ce mistrz Polski w klasie otwartej (2015), Ambasador Projektu Avalon EXTREME, jako pierwszy w Polsce uzyskał kwalifikacje niepełnosprawnego instruktora szybowcowego.

Kurs instruktorski przeszedł w Turbi k. Stalowej Woli podczas szkolenia niepełnosprawnych pilotów szybowcowych zorganizowanego przez Aeroklub Stalowowolski w dniach 9-24.05.2016 r. Fundatorem szkolenia była Fundacja AVALON – w ramach projektu Avalon EXTREME, promującego sporty ekstremalne osób niepełnosprawnych. Loty szkoleniowe wykonywane były na szybowcu Duo Discus – szybowcu przystosowanym dla osób niepełnosprawnych, w pełni sterowanym ręcznie, korkociągi – na Puchaczu.

Egzamin odbył się w Babicach z Joanną Biedermann.

Adam Czeladzki udowodnił, że bariery nie istnieją! Jako Ambasador Avalon EXTREME swoją postawą promuje wizerunek aktywnego niepełnosprawnego, odnoszącego imponujące sukcesy sportowe. Zamierza szkolić niepełnosprawnych pilotów i częściej latać na swojej "jednomiejscówce", z uwagi na planowany start w Mistrzostwach Świata w Australii. Niestety, Adam nie wystartuje w klasie dwumiejscowej w tegorocznych Mistrzostwach Świata w Pociunai na Litwie. W związku z tym flagowy Duo Discus POL, przystosowany do osób niepełnosprawnych, został wypożyczony Litwinom i wystartuje na nim Darius Liaugaudas, za którego Adam Czeladzki wraz z ekipą Avalon EXTREME mocno trzyma kciuki.

Źródło: Fundacja Avalon
comments powered by Disqus