Czytelniczy piknik z lotnikami w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie

Czytelniczy piknik z lotnikami w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie (fot. Fundacja ABCXXI)

W najbliższą sobotę (18 czerwca br.) w godzinach od 11:00 do 14:00, podczas Czytelniczego pikniku z lotnikami, Park Plenerowy Muzeum Wojska Polskiego stanie się najbardziej rozczytanym i uskrzydlonym miejscem w Warszawie!

W  spotkaniu udział wezmą dzieci wraz z rodzicami – zwycięzcy konkursu „Dziecku czytanie – taty zadaniem”.  O godz. 11:00 zebranych powitają Irena Koźmińska – prezes Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” i przedstawiciel Muzeum Wojska Polskiego. Następnie wnętrze samolotu transportowego AN-26 zamieni się w niezwykłą czytelnię, w której uczestnicy pikniku wysłuchają wierszy i opowiadań o lataniu. Czytać będą: Wojciech Łuczak, wiceprezes Lotniczej Agencji Altair, ppor. pil. Hubert Prządka z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim i ppor. pil. Michał Wilczyński z 23 BLT w Mińsku Mazowieckim, a por. pil. Ireneusz Krajewski z 22 BLT w Malborku – współtwórca Bogusia Niedźwiedzia – opowie o popularnej lotniczej maskotce. Spotkanie poprowadzi Aleksandra Kapinos, pracownik Fundacji, dziennikarz.

Co jeszcze w programie? Paulina Puchlaska, przewodnik po Muzeum WP, oprowadzi uczestników Czytelniczego pikniku z lotnikami po Parku Plenerowym. Dzieci wezmą też udział w warsztatach plastyczno-ekologicznych prowadzonych przez Agencję Animacji „Potworkowo” – wraz z tatusiami zbudują eko-rakiety i eko-samoloty, a także spotkają tajemniczego gościa.

Organizatorem kampanii „Czytanie – męska rzecz” jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.  Koordynatorem kampanii "Czytanie – męska rzecz!" jest Anna Ciepiel.

Źródło: Fundacja ABCXXI
comments powered by Disqus