Pasażerka otworzyła wyjście awaryjne bo na pokładzie było jej zbyt duszno

Pasażerka Xiamen Airlines otworzyła wyjście awaryjne, fot. AsiaWire

Jedna z pasażerek B738 linii Xiamen Airlines opóźniła swój lot o godzinę, gdy otworzyła wyjście awaryjne potem tłumacząc, że w kabinie było zbyt duszno i chciała zaczerpnąć świeżego powietrza. Nagranie wideo z tego incydentu jest szeroko komentowane w mediach społecznościowych w Chinach.

Do zdarzenia doszło 23 września, przed odlotem rejsu MF 8215 z międzynarodowego lotniska Wuhan Tianhe do miasta Lanzhou. Chociaż personel kabinowy instruował pasażerów, aby ci nie dotykali dźwigni wyjść awaryjnych zlokalizowanych przy rzędach nad skrzydłami samolotu, to jedna z pasażerek nie dostosowała się do tych zaleceń.

Jej działanie spowodowało opóźnienie wylotu samolotu o godzinę, do czasu umiejscowienia okna wyjścia awaryjnego z powrotem na swoim miejscu. W międzyczasie wezwano policję, która aresztowała kobietę.

Dziennik South China Morning Post poinformował, że za swój czyn zostanie ona prawdopodobnie ukarana grzywną, ponieważ otwarcie wyjścia awaryjnego w samolocie jest klasyfikowane jako zakłócanie porządku publicznego.

Źródło: foxnews.com
comments powered by Disqus