Militarny top 10 – przegląd samolotów bojowych na kanale FokusTV

P-51 Mustang (fot. USAAF/361st FG Association (via Al Richards)/Domena publiczna/via Wikimedia Commons)

Dziś o godzinie 20:55 fani lotnictwa będą mogli zobaczyć pierwszy odcinek filmu pt. "Militarny top 10" na kanale FokusTV.

Seria "Militarny top 10" to opowieść o obliczach najważniejszych działań wojennych XX i XXI wieku. Poszczególne odcinki ukazują różne aspekty konfliktów zbrojnych, w każdym przywołanych jest dziesięć historii.

W serii "Militarny top 10" zobaczymy przegląd samolotów bojowych – od legendarnych spitfire'ów po bombowce strategiczne typu stealth, które walczyły podczas II wojny w Zatoce Perskiej. W serialu wykorzystano bogate materiały archiwalne, a także wypowiedzi ekspertów z takich dziedzin jak historia i militaria.


B-2 (fot. USAF/Domena publiczna/Wikimedia Commons)

Podczas pierwszej wojny światowej, bitwy toczone dotąd na lądzie i wodzie, przeniosły się też w powietrze. Od tego czasu zdobycie przewagi w podniebnej walce było kluczem do zwycięstwa wojny. W programie zobaczymy przegląd samolotów bojowych, które odegrały ważną rolę w poszczególnych konfliktach.


Kpt. G. F. Malley z 4 dywizjonu Australian Flying Corps przy Sopwith Camel F.1 E7259, 1918 r.
(fot. Unknown/Domena publiczna/Wikimedia Commons)

Eksperci omówią zalety brytyjskich myśliwców Sopwith F.1 Camel z okresu I wojny światowej, amerykańskich modeli P-51 Mustang, używanych podczas II wojny światowej i w Korei, oraz myśliwców Lockheed F-22 Raptor i samolotów szturmowych Harrier Jump Jet.

W odcinku próba wytypowania samolotu, który wywarł największy wpływ na historię lotnictwa.

Zapraszamy fanów lotnictwa do obejrzenia 1 odcinka filmu "Militarny top 10" – 19.06.2018 r. (wtorek), godz. 20:55 w FOKUS TV

Źródło: FokusTV
comments powered by Disqus