VI Flyspot Polish Open zakończone

VI Flyspot Polish Open (fot. Flyspot)

Skończyły sie międzynarodowe zawody w indoor skydivingu, rozgrywane we Flyspot Katowice. Uczestnicy walczyli o tytuły w 12 widowiskowych kategoriach. W niektórych konkurencjach udało się rozegrać również Mistrzostwa Polski.

W szóstej edycji flyspotowych zawodów wzieło udział 141 zawodników z 13 krajów świata, w tym tak odległych jak Nowa Zelandia czy Kostaryka. Zawody trwały od piątku do soboty w katowickim tunelu przy ul.Chorzowskiej.

Po raz pierwszy tak licznie wystartowali w zawodach instruktorzy Flyspot, stając w szranki z bardzo doświadczonymi już zawodnikami. W kategoriach, w których pozwalał na to skład, udało się rozegrać również Mistrzostwa Polski.

Indoor skydiving to dość młoda dyscyplina sportowa, bliska głównie spadochroniarzom. Polega na lataniu w specjalnie zbudowanym do tego celu tunelu aerodynamicznym. Dzięki unikatowej technologii urządzenie idealnie imituje warunki, w jakich znajduje się skoczek spadochronowy po wyskoczeniu z samolotu aż do otwarcia spadochronu. W zależności od kategorii zawodnicy latają solo, dwójkami lub czwórkami we wszystkich możliwych pozycjach poziomych i wertykalnych.

 

W Polsce są aż trzy Flyspoty: w Warszawie, Katowicach i Wrocławiu, przez co jesteśmy znaczącym punktem na mapie świata dla sportowców uprawiających indoor skydiving. – Jesteśmy  dumni, że w naszych tunelach wyszkolili się na zawodników światowej klasy tacy młodzi adepci tego sportu jak sponsorowana obecnie przez Red Bull Maja Kuczyńska, wicemistrzyni we freestyle czy niesamowity Andrzej Sołtyk, mistrz świata w kategorii speed – mówi Michał Braszczyński, prezes spółki Aerotunel, właściciela marki Flyspot.

 

Zawody tunelowe są bardzo widowiskowe. Szczególną popularnością wśród widzów cieszy się kategoria solo freestyle, często porównywana do baletu w tunelu. Polega na wykonywaniu skomplikowanych układów do muzyki i właśnie w tej konkurencji startowała m.in. Maja Kuczyńska, ponownie ją wygrywając.

Latania w tunelu może spróbować praktycznie każdy. Wiek najmłodszych uczestników zawodów nie przekracza 6 lat.

Lista zwycięzców VI Flyspot Polish Open:

Freestyle
1.   Maja Kuczynska
2.   Tobias Chaloupka
3.   Agnieszka Rawinis

Dynamic 2-way Open
1.   Flyspot Vipers
2.   Flyspot Amigos
3.   Flyspot Katowice

Dynamic 2-way Intermediate
1.   2+
2.   Wild Things
3.   Balance Team

Dynamic 4-way
1.   Flyspot 4 Poland
2.   Flyspot Lethal Weapon

Solo Speed
1.   Andrzej Sołtyk
2.   Maximilian Martin
3.   Jimmy Sjolund Larsson

FS 2-way
1.   Junior Olczyk Team

FS 4-way A
1.   Air Feel

FS 4-way AA
1.   Ladies Power
2.   Mad Team
3.   HF Dragonflies

FS 4-way AAA
1.   HF Cubs
2.   Russian Thunder
3.   No Mercy

FS 4-way Rookie
1.   Crazy Donut
2.   One Piece
3.   Winged Hussars

VFS Open
1.   Flyspot Synapses
2.   Ycarospeed
3.   Polish Mafia VFS

Klasyfikacja Mistrzostw Polski:

Freestyle:
Maja Kuczyńska (złoto)

FS 4-way AA
Ladies Power (złoto)

FS 4-way Rookie
Crazy Donut (złoto)

Dynamic 2-way Open
1.    Flyspot Vipers (złoto)
2.    Flyspot Katowice (srebro)
3.    Flyspot ZZ Fritos (brąz)

 

  

 

Źródło: Flyspot
comments powered by Disqus