Flyspot Polish Open 2017 w Katowicach

Flyspot Polish Open 2017 w Katowicach (fot. Flyspot)

Już za dwa tygodnie, w dniach 16-18 listopada 2017 r., we Flyspot – Katowice Indoor Skydiving, zostanie rozegrana czwarta edycja Flyspot Polish Open 2017.

Zawody zostaną rozegrane w kategoriach:
– FS 4way (AAA, AA, A, Rookie)
– VFS 4way
– FS 2way Advanced
– D2W
– D4W
– Freestyle Open

Zawody będą prowadzone przez 3 licencjonowanych sędziów FAI FS/VFS. Głównym sędzią zawodów będzie Agnieszka Sobczynska-Solomon. Team sędziowski będzie dostępny na miejscu od rana w środę 15 listopada. W tym dniu każdy team będzie mógł poprosić sędziów o ocenę maksymalnie dwóch lotów treningowych, które zostały zaplanowane na 16 lustopada.

Zgłoszenia na zawody są przyjmowane wyłącznie za pośrednictwem Formularza Zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.flyspot.com/pl/flyspot-polish-open/.

Zasady rozgrywania zawodów
Zawody w 4-way FS i VFS zostaną rozegrane zgodnie z „FAI IPC Competition Rules for Indoor Formation Skydiving and Indoor Vertical Formation Skydiving rules, 2015 edition (załącznik A biuletynu)” Zawody w 2-way FS nie zostały opisane w tym dokumencie ale zawody te będą oceniane zgodnie z jego duchem i zasadami. Flyspot 2-way FS Divepool został opisany w załączniku B biuletynu. The FAI Sporting Section 5 (Parachuting), 2015 edition apply (appendix C). Każdy team będzie miał 60 sekund na rundę. Błękitne światło zacznie świecić po 45 sekundach przez 15 sekund. Zespół powinien w tym czasie opuścić komorę lotów. Dyrektor zawodów i główny sędzia mogą w razie potrzeby wspólnie wprowadzić dodatkowe zmiany w zasadach zawodów. Wszyscy zawodnicy będą o takich zmianach poinformowani.

Kwalifikacja
Każda kategoria jest dostępna dla zawodników dowolnej narodowości. Członkowie zespołu mogą być dowolnej narodowości i płci. Każdy z członków teamów powinien mieć doświadczenie w lataniu w tunelu aerodynamicznym Każdy team może zgłosić przed rozpoczęciem zawodów jednego rezerwowego. Każdy z zawodników może być członkiem wyłącznie jednego teamu zgłoszonego w danej kategorii. Równolegle do rywalizacji w kategorii OPEN, najwyżej oceniony polski team w każdej kategorii zdobędzie tytuł Mistrzów Polski Indoor Skydiving (warunkiem jego uzyskania jest posiadanie przez każdego z członków teamu ważnej sportowej licencji FAI).

Więcej informacji na stronie www.flyspot.com/pl/flyspot-polish-open/ oraz na stronie wydarzenia.

Źródło: Flyspot
comments powered by Disqus