Flyspot: mistrzowie indoor skydivingu zmierzą się w Katowicach

Flyspot Polish Open 2019 (fot. Flyspot)

Najlepsi zawodnicy z Polski i Europy zjadą się w listopadzie do Flyspot Katowice, by rywalizować w lataniu w tunelu aerodynamicznym. Będzie to już szósta edycja Flyspot Polish Open.

Zawody już po raz trzeci zostaną rozegrane w katowickim tunelu przy ul.Chorzowskiej. Startują 21 listopada i potrwają 3 dni. Uczestnicy będą walczyć o tytuł Mistrza Polski w indoor skydiving’u w ośmiu widowiskowych kategoriach.

Indoor skydiving to dość młoda dyscyplina sportowa, bliska głównie spadochroniarzom. Polega na lataniu w specjalnie zbudowanym do tego celu tunelu aerodynamicznym. Dzięki unikatowej technologii urządzenie idealnie imituje warunki, w jakich znajduje się skoczek spadochronowy po wyskoczeniu z samolotu aż do otwarcia spadochronu. W zależności od kategorii zawodnicy latają solo, dwójkami lub czwórkami we wszystkich możliwych pozycjach poziomych i wertykalnych.

W Polsce są aż trzy tunele aerodynamiczne Flyspot: w Warszawie, Katowicach i Wrocławiu, przez co jesteśmy znaczącym punktem na mapie świata dla sportowców uprawiających indoor skydiving. – Przylatują do nas trenować ludzie z całego świata, ale coraz większą część naszych klientów stanowią Polacy. Jesteśmy  dumni, że w naszych tunelach wyszkolili się na zawodników światowej klasy tacy młodzi adepci tego sportu jak sponsorowana obecnie przez Red Bull Maja Kuczyńska, wicemistrzyni we freestyle czy niesamowity Andrzej Sołtyk, mistrz świata w kategorii speed – mówi Michał Braszczyński, prezes spółki Aerotunel, właściciela marki Flyspot.

Zawody tunelowe są bardzo widowiskowe. Szczególną popularnością wśród widzów cieszy się kategoria solo freestyle, często porównywana do baletu w tunelu. Polega na wykonywaniu skomplikowanych układów do muzyki i właśnie w tej konkurencji wystartuje m.in. Maja Kuczyńska.

Latania w tunelu może spróbować praktycznie każdy. Dowodem na to jest wiek najmłodszych uczestników zawodów nieprzekraczający 5 lat.

Zawody zostaną rozegrane w kategoriach: FS4, VFS, D4W, FS2, D2W, Freestyle. Zawody będą prowadzone przez 3 licencjonowanych sędziów FAI FS/VFS. Team sędziowski będzie dostępny na miejscu od rana w środę 20 listopada. W tym dniu każdy team będzie mógł poprosić sędziów o ocenę maksymalnie dwóch lotów treningowych.

Aby zgłosić udział swój lub swojej drużyny należy wypełnić do 17 listopada 2019 r. formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie www.flyspotpolishopen.com/dla-zawodnikow/rejestracja/

To już szósta edycja Flyspot Polish Open. W tym roku zawodnicy ponownie zmierzą się w tunelu aerodynamicznym Flyspot Katowice. Będą to 3 dni ekstremalnych emocji, zdrowej rywalizacji i świetnej zabawy w sportowym gronie.

Więcej informacji o zawodach na stronie www.flyspotpolishopen.com

Źródło: Flyspot
comments powered by Disqus