FlyingTv.pl: Sebastian Kawa

Sebastian Kawa, FlyingTV

Działalność lotnicza na Podbeskidziu przez całe dziesięciolecia skutkuje co jakiś czas wybitnymi osiągnięciami. Przez wiele lat były to najlepsze na świecie szybowce i znakomite osiągnięcia sportowe Franciszka Kępki, a dziś jest to absolutny diament lotniczy - Sebastian Kawa, szybownik z Aeroklubu Bielsko-Bialskiego. Nikt w światowej historii szybownictwa nie zdołał zgromadzić tylu tytułów równocześnie. To pasmo sukcesów dało mu pierwsze miejsce w światowym rankingu pilotów FAI.

Początkowo uprawiał żeglarstwo. Wielokrotny mistrz Polski, zwycięzca spartakiady młodzieżowej. Uczestniczył też w mistrzostwach świata i dwukrotnie Europy pływając w klasie Cadet. Członek Aeroklubu Bielsko-Bialskiego.

Od 2003 do 2010 roku wygrał wszystkie najważniejsze zawody szybowcowe w jakich uczestniczył. Zdobył w tym okresie 7-krotnie tytuł mistrza świata i dwukrotnie mistrza Europy. Obecny lider światowej listy rankingowej pilotów. Rekordzista świata. Ogromną większość tych sukcesów odniósł startując na szybowcach polskiej konstrukcji. Koniecznie obejrzyj ten film...

Jeśli film nie otwiera się prawidłowo, kliknij tutaj.

Źródło: FlyingTV.pl
comments powered by Disqus