Film promujący członka Polskiej Samolotowej Kadry Akrobacyjnej

Artur Kielak/ fot. Grzegorz Tuszyński

Portal flyingtv.pl udostępnił film przybliżający sylwetkę i umiejętności Artura Kielaka, członka Polskiej Akrobacyjnej Samolotowej Kadry Narodowej. Pilot, który wykonuje akrobacje na samolocie Extra 330, zawodowo jest związany z liniami lotniczymi Ryanair, gdzie pełni obowiązki kapitana B738. Posiada nalot ogólny w wysokości 5000 h.

Obraz został nagrany przez kilka kamer zainstalowanych w różnych miejscach samolotu, na ziemi, a także w maszynie towarzyszącej, dzięki czemu możemy się znaleźć w samym centrum podniebnych ewolucji i wczuć się w doznania i przeciążenia, na jakie w czasie lotu narażony jest pilot. Dodatkowo, dynamikę wykonywanych figur akcentuje energiczny podkład muzyczny.

Wiele o klasie Kielaka mówi jego opanowanie, dzięki któremu akrobata w każdym momencie lotu kontroluje maszynę i z wielką precyzją nadaje jej żądaną charakterystykę lotu. Pilot przed kamerą opowiada także o swojej przygodzie z lotnictwem, wyzwaniach i przeżyciach jakich doświadczał w trakcie dotychczasowej kariery. Obraz prezentuje lotnika również w trakcie codziennej pracy, gdy siedzi za sterami maszyny liniowej.

Film jest również dostępny na stronie portalu flyingtv.pl.

Źródło: FlyingTV.pl
comments powered by Disqus

Komentarze

Zapał do latania wielki, tak trzymać, a wygrana w zawodach rangi krajowych i międzynarodowej w zasięgu tego pilota.

Panie Arturze, wspaniały pilotaż. Tylko pozazdrościć...
Gratulacje!

Zaje.....