W Singapurze trwają największe w Azji targi lotnicze

Singapore Air Show 2012

14 lutego w Singapurze zostały uroczyście otwarte targi lotnicze Singapore Air Show, z którymi nadzieje wiąże cały światowy przemysł lotniczy. Ze względu na wysokie tempo prognozowanego wzrostu gospodarczego tej części świata, impreza, która jest największą tego typu w Azji, stała się bardzo ważnym wydarzeniem zarówno dla producentów samolotów, jak i dostawców usług lotniczych.

Koncern Boeing poinformował o podpisaniu wartej prawie 23 mld dolarów umowy na dostarczenie 230 samolotów dla linii lotniczej Lion Air. Porozumienie przebiło poprzedni rekord Singapore Air Show, który wynosił 10 mld dolarów. W Singapurze są obecne wszystkie najważniejsze firmy segmentu biznes jetów oraz większość producentów OEM (Original Equipment Manufacture), jednak agencja Reuters donosi, że największymi jej zwycięzcami mogą być producenci sprzętu wojskowego.

Głównym tego powodem jest fakt, iż Chiny rozwijają program zbrojeń i planują do 2015 r. przeznaczyć na uzbrojenie ponad 238 mld dolarów. Oznacza to, że wszystkie kraje sąsiadujące z Państwem Środka będą wzmacniać swoje siły zbrojne przy pomocy najnowocześniejszego dostępnego na rynku sprzętu. Zwiększenie wydatków na uzbrojenie może być jednak zahamowane przez problemy budżetowe Japonii i Indii, państw, które zwykle na ten cel w regionie Azji przeznaczają największe środki. Impreza potrwa do 19 lutego.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus