Przejdź do treści
Flota samolotów należąca do linii Swiss, fot. Swiss Blog
Źródło artykułu

Swiss przywraca etaty i rekrutuje personel pokładowy

Linie lotnicze Swiss International poinformowały o przywróceniu do pracy na pełen etat personelu lotniczego. Redukcje czasu pracy zostały wprowadzone w związku ze zmniejszeniem się zapotrzebowania na podróże lotnicze z powodu pandemii Covid-19. Przewoźnik ma również rozpocząć rekrutację nowych członków personelu pokładowego.

Swiss przeprowadził znaczącą restrukturyzację, w ramach której do końca 2020 r. zmniejszono liczbę pracowników o około jedną piątą, a flotę o 15%. Przez ostatnią zimę linia wykorzystywała nieco ponad 50% możliwości przewozowych sprzed kryzysu, ale w tym roku planuje systematycznie rozwijać swoją działalność i do trzeciego kwartału obsługiwać około 80% lotów z poziomu notowanego w 2019 r.

Pomimo związanych z tym obciążeń finansowych, personel kabinowy i naziemny zostanie z początkiem marca przywrócony na pełen etat. Linie planują również rekrutację personelu pokładowego po tym, jak z powodu programu dobrowolnych przejść na emeryturę, obowiązkowych szczepień przeciwko Covid-19 i rotacji personelu, na jesień zeszłego roku firmę opuściło więcej pracowników niż zakładano. Swiss twierdzi, że ponad połowa członków personelu pokładowego z Zurychu i Genewy, którzy odeszli z linii w ramach restrukturyzacji, od kwietnia powróci do firmy.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony