Hawker: inwestycje oznaką wiary w firmie

Hawker Beechcraft

Firma Hawker Beechcraft poinformowała, iż w ostatnim czasie jej kapitał zakładowy został podwyższony przez trzech nowych inwestorów, dzięki czemu będzie mogła dalej prowadzić działalność produkcyjną. W ostatnim czasie na problemy finansowe spółki nałożyło się dodatkowo osłabienie rynku lekkich odrzutowców biznesowych.

Niektórzy analitycy spekulują, że posiadający siedzibę główną w Wichita, w stanie Kansas, producent samolotów tłokowych, turbośmigłowych i odrzutowców biznesowych, był o krok od konieczności złożenia wniosku o ochronę przed upadłością. Fakt ten spowodowany był głównie zaległymi odsetkami od kredytów w wysokości prawie 30 mln dolarów, które powinny być spłacone do 1 kwietnia. Jednak 120 mln dolarów dofinansowania, o których spółka poinformowała 27 marca, wydają się ustabilizować jej działalność jedynie w krótkim okresie.

Spółka zamierza wykorzystać dodatkowe środki na finansowanie bieżącej działalności i kontynuowanie współpracy z kredytodawcami w celu kompleksowego dokapitalizowania. W ramach umowy, podmioty, które są obecnie w posiadaniu około 70% bankowego długu firmy wyraziły zgodę na odroczenie obowiązku dokonania spłaty części odsetek od wysokich pożyczek i korzystają z możliwości zwolnienia firmy z niektórych istniejących umów kredytowych. Jednak porozumienie to jest wiążące jedynie do 29 czerwca 2012 r.

Głównymi udziałowcami spółki Hawker Beechcraft sa spółki inwestycyjne Goldman Sachs i Onex.
Nowi inwestorzy to m.in. amerykańskie firmy Centerbridge Partners, Angelo, Gordon & Co. Obie firmy koncentrują się na wykupach papierów wartościowych trudnej sytuacji. Trzecim inwestorem jest Capital research and Management. Przedstawiciel Hawker Beechcraft opisał podjęte działania, jako jeden z etapów transformacji firmy. 

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus