Firma HyperMach zaprezentuje projekt naddźwiękowego odrzutowca biznesowego

Paris Air Show 2011

Firma HyperMach poinformowała, iż na zbliżających się pokazach lotniczych Paris Air Show, które w dniach od 20 do 26 czerwca odbędą się w stolicy Francji, zaprezentuje koncepcję naddźwiękowego odrzutowca biznesowego. Spółka twierdzi, że ta należąca do następnej generacji maszyna, będzie w stanie osiągać prędkości dochodzące do 4 Macha.

Richard Lugg, prezes HyperMach, który stoi także na czele spółki Sonicblue, specjalizującej się w systemach napędowych powiedział, iż niektóre szczegóły projektu będą upublicznione jeszcze przed jego premierą. W wywiadzie dla biznesowej gazety Maine, Lugg nawiązywał także do istotnych problemów pozyskania kapitału dla rozwoju technologii napędowej Sonicblue.

Lugg posiada doświadczenie zawodowe w inżynierii kosmicznej i specjalizuje się w przełomowych technologiach high-tech. Jego praca polega na rozwoju płatowców wszelkich konstrukcji, od śmigłowców i bezzałogowych statków powietrznych, do rakiet i statków kosmicznych. Kilka firm lotniczych, w tym Gulfstream i Dassault, również prowadzi badania nad koncepcjami naddźwiękowych odrzutowców biznesowych, jednak jak dotąd ich prototypy nie zostały zbudowane.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus