Eurocopter wkrótce zmieni nazwę

Eurocopter

Firma Eurocopter poinformowała, iż w przyszłym roku planuje zmienić nazwę na Airbus Helicopters, co ma stworzyć możliwość dalszego jej rozwoju. Dominique Maudet, wiceprezes ds. globalnego biznesu i usług w
Marignane we Francji, głównej siedzibie spółki powiedział, że "choć niektórzy klienci wyrażają niezadowolenie związane z utratą 20 lat historii, to dla producenta jest to dobry ruch".

"Jestem przekonany, że nowa nazwa niesie ze sobą reputację dla jakości i innowacyjności związanej z Airbusem. Jesteśmy szczęśliwi, że zmienimy swój wizerunek i będziemy mieli nazwę Airbus na naszej bramie. Poza tym, przeprowadzone przez Eurocoptera badania wykazały, że potencjalni klienci czuli, iż dotychczasowa nazwa była zbyt ściśle związana z jedną częścią świata", dodał.

"W sumie jesteśmy zadowoleni z faktu, że staniemy się marką Airbusa. Dla nowego zespołu zarządzającego jest to okazja, aby postawić przed firmą nowe wyzwania", tłumaczył. Jednak wciąż trwają wewnętrzne dyskusje w kwestii skutków wprowadzonych zmian, na przykład oznaczenia wszelkich śmigłowców. Wszelkie aspekty tej operacji powinny być dopracowane do końca roku. Zmiana nazwy jest częścią szerszych działań restrukturyzacyjnych EADS, koncernu matki Eurocoptera, które będą wdrożone na początku 2014 r.


Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus