Embraer Phenom 300 uzyskał hinduski certyfikat typu

Phenom 300.jpg

Hinduski Urząd Lotnictwa Cywilnego (DGCA) przyznał firmie Embraer certyfikat typu dla lekkiego odrzutowca Phenom 300, zezwalając tym samym na użytkowanie maszyn tego typu na terenie Indii. Jak poinformował przedstawiciel producenta, samolot, który w grudniu 2009 r. uzyskał pierwsze certyfikaty od Brazylijskiego Urzędu Lotniczego (ANAC) oraz Federalnej Administracji Lotnictwa USA (FAA), obecnie jest dopuszczony do eksploatacji w prawie czterdziestu krajach.

Indie są trzecim krajem w regionie Azji i Pacyfiku, po Australii i Indonezji, który certyfikował Phenoma 300. Zgodnie ze specyfikacją producenta, odrzutowiec zasilany jest przez dwa silniki Pratt &Whitney PW535-E o ciągu 14.95kN i jest jednym z najszybszych samolotów w kategorii lekkich odrzutowców biznesowych.

Maszyna może osiągać prędkości dochodzące do 839 km/h i odbywać loty o długości 3650 km, dzięki czemu może operować z Delhi lub Bombaju do wszystkich głównych miast w Indiach. Może także wykonywać bezpośrednie loty na trasach takich jak Delhi-Dubaj i Bangalore-Singapur. W 2010 r., do klientów na całym świcie zostało dostarczonych 26 egzemplarzy Phenom 300.

Źródło: FlightGlobal
comments powered by Disqus