Eurolot poprowadzi szkolenia z obsługi dronów

Bezzałogowy statek powietrzny

28 października 2014 r., Eurolot podpisał z firmą BeforeFlight Sp. z o.o. umowę o współpracy w zakresie organizacji szkoleń dla operatorów zdalnie pilotowanych statków powietrznych (tzw. dronów). Oferta skierowana jest przede wszystkim do osób, które chcą zgłębić wiedzę w zakresie rozwoju nowej branży lotniczej.

Słuchacze szkoleń zapoznają się z technologią systemów zdalnie pilotowanych statków powietrznych  (czyli remotely piloted aircraft systems - RPAS) oraz jej możliwego wykorzystania do celów cywilnych w oparciu o aktualne regulacje prawne.

Program szkolenia obejmuje 20 godzin zajęć. Tematy, które będą poruszone podczas szkoleń  to m.in. podstawy prawa lotniczego, wiedza ogólna o bezzałogowym statku powietrznym, człowiek jako pilot i operator bezzałogowych systemów powietrznych czy obsługa naziemna, budowa i zasady działania RPAS danej kategorii. Omawiane będą również zasady wykonywania lotów VLOS (czyli lotów pozostających w zasięgu wzroku - Visual Line of Sight), kwestie bezpieczeństwa wykonywania lotów i sytuacje niebezpieczne oraz dodatkowo zaplanowano zajęcia z symulatorem.
 
Coraz częściej drony są wykorzystywane jako narzędzie codziennej pracy. Służą przykładowo celom  zdjęciowym w branży telewizyjnej i fotograficznej, ale także coraz częściej rewolucjonizują biznes rolniczy, energetyczny, infrastrukturalny, czy też w zakresie ochrony i bezpieczeństwa. To de facto nowatorski obszar w lotnictwie, który dalej będzie się rozwijał dzięki rozwojowi nowych technologii, takich jak lżejsze konstrukcje, nowe oprogramowanie, mocniejsze baterie i oszczędne silniki. Tym bardziej cieszę się, że linia lotnicza Eurolot jest partnerem szkoleń z obsługi dronów, które są nadal "nowinką technologiczną" w branży lotniczej - mówi Bartłomiej Matusewicz, Wiceprezes ds. Operacyjno-Technicznych Eurolot SA. Znajomość tej branży pozwoli też Eurolotowi poznać tajniki jej funkcjonowania, co powinno przełożyć się na bezpieczniejsze funkcjonowanie na wspólnym niebie.

Najbliższy termin szkolenia zaplanowany jest w dniach 15-16 listopada w siedzibie Eurolotu. Koszt dwudniowych zajęć to 1 200 złotych. Wykładowcami są Grzegorz Bilski - operator  i konstruktor bezzałogowych statków powietrznych, pilot samolotowy, skoczek spadochronowy oraz Rafał Gabinowski - konstruktor i operator bezzałogowych statków powietrznych oraz trener  i konsultant rozwiązań informatycznych w obszarze Business Intelligence. Dla zainteresowanych istnieje możliwość przystąpienia do szkoleń praktycznych.

Więcej informacji dostępnych jest na stronach: www.eurolot.com oraz www.beforeflight.pl

Źródło: eurolot
comments powered by Disqus