Emirates wznawiają połączenie do Trypolis

Emirates

Emirates ponownie otworzyły kluczowe dla Libii połączenie, przywracając mieszkańcom tego kraju dostęp do globalnej, obejmującej sześć kontynentów, siatki połączeń przewoźnika.

Emirates obsługują tygodniowo trzy połączenia do Tripolis z międzylądowaniem na Malcie. Rejsy są realizowane przez Boeingi 777-200ER w trzyklasowej konfiguracji. Samolot rejsu  o numerze EK745 startuje z Dubaju w niedziele, wtorki i czwartki o godzinie 9:30 i ląduje na Malcie o 13:25. Wylot z Malty odbywa się o godzinie 14:55, a lądowanie w Tripolis o godzinie 15:55. Rejs powrotny rozpoczyna się o godzinie 17:45, a kończy się lądowaniem w Dubaju o godzinie 1:00 następnego dnia.

Tripolis jest jednym z głównych centrów biznesowych Libii, a także siedzibą największych krajowych i międzynarodowych firm. W czerwcu 2012 roku Emirates otworzyły swoje lokalne biuro w Tripolis, umożliwiając klientom rezerwację lotów z Libii.

W ramach wsparcia handlu pomiędzy Tripolis a resztą świata, w maju 2012 roku Emirates SkyCargo uruchomiły przewozy frachtowe do tego miasta, wspomagając tym samym import różnorodnych towarów, takich jak sprzęty elektroniczne z Dalekiego Wschodu czy urządzenia wiertnicze ze Stanów Zjednoczonych. Dzięki wznowieniu lotów pasażerskich, Emirates SkyCargo może zaoferować libijskim klientom większą pojemność przewozową - przekraczającą 100 ton tygodniowo - a także zapewnić większą częstotliwość połączeń z rynkami dostawców, z którymi współpracują Libijczycy.

Linie Emirates szczycą się obecnie flotą 201 samolotów, które latają do 134 miast w 74 krajach w zasięgu 6 kontynentów. Przewoźnik jest obecnie największym na świecie operatorem Airbusów A380 i Boeingów 777. 

Źródło: Emirates
comments powered by Disqus