Wybrano kolejnych wykonawców niezbędnych obiektów oraz dróg lotniskowych w Radomiu

Wizualizacja Portu Lotniczego Warszawa-Radom - widok z płyty lotniska (fot. materiał prasowy/rynek-lotniczy.pl)

Spółka Gelco z Warszawy zbuduje maszt telekomunikacyjny wraz z niezbędną infrastrukturą, a warszawska firma Heli Factor drogi techniczne i patrolowe, a także ogrodzenie lotniska. To wynik rozstrzygniętych właśnie postępowań przetargowych dotyczących budowy Portu Lotniczego Warszawa – Radom imienia Bohaterów Radomskiego czerwca 1976.

Przedsiębiorstwo Państwowe „Poty Lotnicze” wybrało właśnie wykonawców dwóch kolejnych inwestycji na radomskim lotnisku. Podpisanie umowy poprzedzi jeszcze analiza oferty pod względem formalnym. Nie można też wykluczyć, że procedura przedłuży się w związku z możliwością odwołań przegranych w przetargu konkurentów.

Wiadomo jednak, że ewentualne opóźnienia nie będą miały wpływu na terminowość oddania lotniska do użytkowania. Najkosztowniejsze, najważniejsze i najbardziej czasochłonne inwestycje są już bowiem realizowane, a kolejne przetargi dotyczą obiektów i instalacji, które mogą być zrealizowane w stosunkowo krótkim czasie.


Budowa Portu Lotniczego Warszawa-Radom (fot. PPL)

Jednym z zadań, którego wykonawcę właśnie wyłoniono jest wykonanie w formule projektuj i wybuduj samochodowych dróg technicznych i patrolowych, ogrodzenia oraz świetlnego systemu podejścia wraz z budową, przebudową i rozbiórką niezbędnej infrastruktury towarzyszącej oraz rozbiórką istniejącej zabudowy.

W kwietniu mają być wybrani wykonawcy kolejnych inwestycji. Na lotnisku, w różnych jego częściach widać coraz większy ruch maszyn i ekip budowlanych.

Cały artykuł czytaj na stronie www.echodnia.eu

Źródło: echodnia.eu
comments powered by Disqus