Na wiosnę ruszy wielka budowa lotniska w Radomiu

Port Lotniczy Radom (fot. Bartek Nogaj / EPRA Spotters)

Jak poinformował portal Echodnia.eu, w ciągu najbliższych dni ma być podpisana pierwsza z czterech umów dotyczących przebudowy radomskiego lotniska. Niewykluczone, że pierwsze maszyny budowlane pojawią się już w marcu.

W najbliższych dniach ma być podpisana pierwsza umowa dotycząca budowy budynków administracyjnych, dla straży granicznej i służb celnych. – Jeśli chodzi o drogi dojazdowe i parkingi to jesteśmy na etapie tak zwanej aukcji elektronicznej. Polega ona na tym, że oferenci składają jakąś cenę, ale potem odbywają się jeszcze negocjacje – informuje Piotr Rudzki, rzecznik Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”. W kolejnym wielkim przetargu dotyczącym przebudowy pasa startowego przedłużono termin przyjmowania ofert do 21 grudnia.

Tymczasem w jednej z audycji radiowych wicemarszałek Senatu Adam Bielan, który od początku patronuje lobowaniu na rzecz przebudowy radomskiego lotniska powiedział, że może już nawet w marcu rozpocznie się wyburzanie obecnego terminala lotniskowego, a na przełomie kwietnia i marca zostanie wbita łopata pod nowy terminal. Jego zdaniem nie ma obecnie żadnych zagrożeń dla realizacji inwestycji, a terminy prowadzonych procedur przetargowych wyprzedzają nawet założony harmonogram. – Mogę tylko potwierdzić, że wraz z początkiem sezonu budowlanego, czyli w marcu – kwietniu mają ruszyć roboty budowlane. To jest już pewne – powiedział Piotr Rudzki.

Cały artykuł czytaj na stronie www.echodnia.eu

Źródło: echodnia.eu
comments powered by Disqus