Łódzkie lotnisko zyska połączenia krajowe?

Port Lotniczy w Łodzi

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to już na początku nowego roku z Łodzi będzie można polecieć do innego dużego polskiego miasta. Eurolot prowadzi rozmowy z przedstawicielami portu. Obecnie z Łodzi nie ma żadnych połączeń krajowych. Wcześniej uruchomił je OLT Express, ale linie szybko zniknęły z polskiego nieba.

Ewa Bieńkowska, rzeczniczka łódzkiego lotniska, nie chciała odpowiedzieć czy port w Łodzi ma szanse na połączenia krajowe. Poprosiła, żeby z tym pytaniem zwrócić się do Eurolotu. Przewoźnik potwierdził, że rozmawia na temat połączeń krajowych z łódzkim lotniskiem.

O nowościach w swoim rozkładzie na sezon wiosna i lato 2013 Eurolot będzie informował na początku przyszłego roku - mówi Dagmara Gębczyk z Eurolotu.

Kiedy z Łodzi latał OLT Express, największym powodzeniem cieszyły się loty do Gdańska.

Natomiast loty do Wrocławia trzeba było zawiesić z powodu kiepskiego obłożenia. OLT Express zamierzał uruchomić połączenia także do Krakowa i Warszawy, ale z tych planów nic nie wyszło. Być może teraz połączenia do Gdańska uruchomi Eurolot.

Na pewno natomiast na tablicę lotów łódzkiego lotniska w sezonie letnim wróci połączenie, które zniknęło na zimę. Mowa o Edynburgu. Ryanair wznowi loty 24 stycznia. Samoloty do Edynburga będą latać z Łodzi dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele. Przylot zaplanowany jest na godz. 11.30, a wylot na godz. 11.55. Bilety są już w sprzedaży. Poza Edynburgiem, na tablicę lotów wraca również Bristol i Mediolan Bergamo. Połączenia te zostały zawieszone na okres jesienno-zimowy.

Artykuł w całości dostępny tutaj.
 


Źródło: Dziennik Łódzki
comments powered by Disqus