DroneRadar wspiera Tour de Pologne

DroneRadar wspiera Tour de Pologne (fot. tourdepologne.pl)

Po raz pierwszy na taką skalę, wraz z organizatorami wyścigu Tour de Pologne, DroneRadar będzie wspierał wyścig.

Do wsparcia akcji, zaprosiła DroneRadar agencja medialna AP360 realizująca na zlecenie Lang Team, organizatora Tour de Pologne, działania wspierające bezpieczeństwo związane z lotami dronów nad wyścigiem – „Lataj bezpiecznie nad Tour de Pologne”. Celem akcji jest edukacja i kompleksowa informacja dla operatorów zarówno tych posiadających odpowiednie uprawnienia do wykonywania lotów dronami, jak i amatorów.

W ramach akcji organizator wyścigu nie zabrania i nie ogranicza lotów dronów, jak mówi Paweł Pakosz z AP360: „Przepisy jasno określają zasady i możliwości wykonywania lotów dronami. Naszym celem nie jest wprowadzanie dodatkowych ograniczeń, a edukacja osób, które nie do końca wiedzą o właściwych przepisach. Dla operatorów posiadających odpowiednie uprawnienia, udzielamy szczegółowych informacji nt. aktywności helikopterów realizujących transmisję telewizyjną, czy innych zagrożeń wpływających na bezpieczeństwo lotów dronem.”

W aplikacji DroneRadar znajdziecie oficjalne NOTAMy, jak również specjalne strefy, które wyrysowane zostały wzdłuż trasy wyścigu, a które będą włączane w aplikacji DroneRadar przy kolejnych etapach.

Na terenie miasteczek etapowych każdego etapu Tour de Pologne, pojawią się plansze informujące o akcji, z odniesieniem do kontaktu telefonicznego oraz aplikacji DroneRadar.

Czytaj więcej na www.tourdepologne.pl

dlapilota.pl jest autorem aplikacji DroneRadar.

Źródło: DroneRadar
comments powered by Disqus