Drone Film Festival Poland 2019

Drone Film Festival Poland 2019 (fot. dronefilmfestival.eu)

Znamy miejsce i datę kolejnej edycji największego w Polsce festiwalu przeglądu filmów zrobionych przy wykorzystaniu dronów. Festiwal powrócił do Wrocławia, tym razem zagości w miejscu klimatowym, miejscu, które szczególnie powinno spodobać się operatorom FPV – Zajezdnia Tramwajowa Czasoprzestrzeń, przy ul.Tramwajowej 1/3 we Wrocławiu.

IV edycja Drone Film Festival Poland 2019 to wyjątkowe wydarzenie zrzeszające pasjonatów i doświadczonych operatorów bezzałogowych statków powietrznych oraz miłośników fotografii i filmów lotniczych. Drone Film Festival jest unikatowym międzynarodowym festiwalem, który zaprezentuje odbiorcom najlepsze obrazy powietrzne roku 2019 zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Zwycięzcy konkursu filmowo-fotograficznego zostaną nagrodzeni Kryształowymi Dronami. Nie zabraknie także specjalistycznych wykładów i warsztatów dotyczących BSP i nowoczesnych technologii.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wybrać maksymalnie dwie kategorie konkursowe. Tegoroczne kategorie:

„NATURE/CITY/INDUSTRIAL” – kategoria filmowa
– krótki film o długości od 1 min. do 5 min,
– tematem przewodnim jest natura / miasto / industrializacja,
– film zrealizowany min. w 60% z ujęć z powietrza.

„MOVE/FPV” – kategoria filmowa
– krótki film o długości od 1 min. do 5 min,
– tematem przewodnim jest ruch bądź specyfika lotów FPV,
– film zrealizowany min. w 60% z ujęć z powietrza.

„NEW PERSPECTIVES’’ – kategoria fotograficzna
– od 1 do 3 fotografii,
– tematem przewodnim jest ukazanie danego miejsca/obiektu/zjawiska/sytuacji z zupełnie nowej, nieznanej dotąd perspektywy.

„ART” – kategoria filmowa
– krótki film o długości od 1 min. do 5 min,
– uwzględnia niebanalny, oryginalny pomysł na przedstawienie danego miejsca/zjawiska/obiektu/sytuacji, który silnie cechuje się pierwiastkiem artystycznym (dowolnego rodzaju).
– film zrealizowany min. w 60% z ujęć z powietrza.

Do wybranej kategorii filmowej można zgłosić maksymalnie jedną pracę. W przypadku chęci zgłoszenia dwóch filmów, należy pamiętać, że każdy z nich musi być zgłoszony osobnej kategorii. Ocenie filmów podlegać będą następujące kryteria: stopień trudności i oryginalności ujęć, fabuła i spójność filmu w formie i treści, montaż obrazu i dźwięku.

Do kategorii fotograficznej można zgłosić maksymalnie 3 prace. Ocenie fotografii podlegać będą następujące kryteria: kompozycja, estetyka, oryginalność, kolorystyka, tematyka pracy.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 listopada 2019 r. W przypadku przesyłek listownych decyduje data stempla pocztowego, maksymalnie 14 listopada 2020 r. To ostatni moment na zgłoszenie udziału w konkursie.

Uroczysta Gala finałowa odbędzie się 15 grudnia 2019 r. w Czasoprzestrzeni (Zajezdnia Dąbie), przy ulicy Tramwajowej 1/3.

Więcej informacji w Regulaminie, na stronie www.dronefilmfestival.eu oraz na Facebooku.

Źródło: dronefilmfestival.eu
comments powered by Disqus