Mechanicy Zespołu Lotniczego VII Zmiany PKW Irak

Mechanicy Zespołu Lotniczego VII Zmiany PKW Irak (fot. arch. VII Zmiana PKW)

„Pierwsi zaczynamy dzień realizując zadania przed lotem i jako ostatni kończymy go obsługą statku po locie” – mówią mechanicy.

Każdy dzień dla mechaników zespołu lotniczego obsługujących samolot CASA C-295 VII zmiany PKW Irak jest nowym logistycznym wyzwaniem.

By CASA C-295 mogła bezpiecznie wzbić się w powietrze na teatrze działania PKW Irak, niezbędna jest codzienna obsługa samolotu. To odpowiedzialne zadanie przypadło w udziale kilku żołnierzom, profesjonalistom w mundurach, którzy każdego dnia mierzą się z wyzwaniami awioniki, mechaniki, elektroniki oraz uzbrojenia statku powietrznego. Od tego zespołu zależy bezpieczeństwo osób i mienia wojskowego transportowanego drogą powietrzną.

”Zespół mechaników samolotowych, którymi dowodzę jest bardzo zgrany. Nie są to żołnierze przypadkowi, każdy z nich jest profesjonalistą w swoim fachu, jednak warunki, w których przyszło im realizować codzienną obsługę statku powietrznego CASA są z zgoła odmienne od warunków krajowych. Jest to dla nas nowe wyzwanie, ale nasze przygotowanie zawodowe przynosi zamierzony efekt, którym jest utrzymanie sprawności samolotu. Pierwsi zaczynamy dzień realizując zadania przed lotem i jako ostatni kończymy go obsługą statku po locie”. – podkreślił inżynier zespołu lotniczego.Tekst: kpt. Piotr Spólny
Foto: arch. VII Zmiana PKW

Źródło: Dowództwo Operacyjne RSZ
comments powered by Disqus