Doświadczyłem, przeżyłem, opisałem. Wielkie podsumowanie i zachęta do współtworzenia serii. Do wygrania kurtka pilota.

Cykl: "Doświadczyłem, przeżyłem, opisałem..."

Kolejny lotniczy sezon dobiegł końca i tym samym nadszedł tradycyjny czas podsumowań i refleksji. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, które od 2017 roku podesłały artykuły w ramach w cyklu zatytułowanego „Doświadczyłem, przeżyłem, opisałem...". Zebrało się już ich dwadzieścia sześć! Ze względu na swój przekaz i cenną wartość edukacyjną, dotychczas nadesłane teksty zawsze miały bardzo wysoką oglądalność. Być może dzięki nim, wielu pilotów będzie mogło uniknąć błędów popełnionych przez innych.

Mioniony sezon był dla lotników bardzo intensywny, co było zasługą również utrzymującej się przez długi czas dobrej pogody. Aktywność lotnicza powodowała, że w pełni czerpaliśmy z przyjemności latania, jednak oprócz pozytywnych doznań miało miejsce również szereg zdarzeń, które niosły ze sobą pewne zagrożenia.

Krzewienie kultury bezpieczeństwa i ciągła nauka jest obowiązkiem każdego świadomego pilota i wydaje się to przecież tak oczywiste. Ale czy naprawdę to robimy (regularnie)?

Statystyki odwiedzin, prowadzonego przez nas  portalu bezpieczeństwo.dlapilota.pl zawierającego niemalże wszystkie dotychczas opublikowane raporty PKBWL niestety nie są imponujące. Dzienna liczba unikalnych użytkowników rzadko jest wysoka, chociaż oczywiście odnotowujemy rekordowe statystyki.. ale zwykle po spektakularnych katastrofach.

Z drugiej, zaś strony, beletrystyka opisująca własne doświadczenia bije rekordy oglądalności. Wystarczy poukładać w logiczny ciąg zdarzeń nasze wyczyny, aby skupić uwagę tysięcy czytelników na rzeczach istotnych, z którymi warto dzielić się w środowisku.

W tym miejscu zachęcamy Was, naszych Czytelników i praktykującą część środowiska lotniczego, do nadsyłania kolejnych zgłoszeń, które Waszym zdaniem kwalifikują się do upublicznienia i niosą ze sobą wnioski dla innych (niezależnie od wykorzystywanego statku powietrznego, czy też pełnionej w lotnictwie funkcji). Każdy praktycznie lot jest przecież nauką czegoś nowego. Najciekawsze będziemy publikowali anonimowo (na życzenie) i nagradzali. Mogą one dotyczyć samego latania, ale też sytuacji, które zdarzyły się na ziemi bądź w ogólny sposób są związane z lotnictwem.


Co istotne, pod koniec roku wszystkie nadesłane teksty zostaną zebrane w jednym obszernym artykule i poddane głosowaniu Czytelników. Autor tekstu, który uzyska największa liczbę głosów otrzyma od portalu dlapilota.pl wyjątkowy prezent, którym będzie Kurtka pilota typu softshell (LINK) Zachęcamy do udziału w zabawie i nadsyłania kolejnych zgłoszeń!


Wszystkie dotychczasowe zgłoszenia są ważnym elementem budowania bezpieczeństwa lotniczego i umożliwiają uczenie się na błędach popełnianych przez innych. Doceniając trud włożony w napisanie artykułu, osoby, których teksty zostaną opublikowane na naszym portalu, będą honorowane specjalną koszulką „Aviation Safety Promoter”.


W przypadku przesyłania do nas jakichkolwiek materiałów tekstowych prosimy o dołączenie formuły: "Wyrażam zgodę na publikację mojego materiału na portalu www.dlapilota.pl". Prosimy też o onformację czy tekst ma być podpisany czy ma zostać opublikowany anonimowo.

Redakcja

Źródło: dlapilota
comments powered by Disqus